Poniedziałkowy 30-godzinny kurs dla początkujących skrybów w semestrze zimowym 2018 i letnim 2019

NOWA odsłona kursu przeznaczonego dla tych, ktorzy od podstaw chcieliby zacząć naukę pięknego pisania (i nie chcą od razu zdecydować się na pismo copperplate). Szeroki program został tak przygotowany, aby słuchacze mogli znaleźć interesujące ich kierunki rozwoju. Dlatego adepci kaligrafii poznają różnorodne narzędzia do pisania: stalówki w obsadkach, ptasie pióra, patyki, pędzle, pióra wieczne, narzędzia alternatywne oraz takie media, jak atramenty, tusze, tempery, zagęszczone akwarele, imitacje złota i srebra, ale przede wszystkim poznają wiele różnych krojów liter i będą pisali m.in. uncjałą, minuskułą karolińską i humanistyczną, pismem foundational. 

Ale lista krojów nie na tym się kończy, a prowadzący chętnie ustali jakieś pisma z uczestnikami. Warsztaty są przeznaczone dla początkujących, ale nie wykluczamy możliwości, aby kontynuować naukę w tej grupie. Kurs semestralny trwa 30 h i składa się piętnastu 2-godzinnych spotkań. Warsztaty w semstrze zimowym rozpoczną się w drugim tygodniu października, a w semestrze letnim w pierwszym tygodniu marca 2019, pierwsza grupa zaczyna warsztaty o godz. 17:50, druga grupa o godz. 20:10. Większość materiałów wykorzystywana na zajęciach w cenie (papier, media, można zawsze pożyczyć obsadkę), natomiast w stalówki jako dość osobiste należy zaopatrywać się samodzielnie - można po zajęciach u prowadzącego.

Miejsce: pracownia przy Grodzkiej 60/12A, Kraków

Termin (do wyboru):

  • poniedziałki, godz. 17:50-19:50;
  • poniedziałki, godz. 20:10-22:10;

Ewentualne zmiany w terminach prowadzący ustali z kursantami.

Prowadzący
Krzysztof Woźniak
Grzegorz Barasiński

Koszt: 550,00 zł, przy zapisie i wpłacie zaliczki 100,00 zł do 20 sierpnia 2018 cena wynosi 450,00 zł. Koszt dla studentów: 450,00 zł.

Zapisy przyjmujemy drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisie prosimy o napisanie kilku słów motywacji do nauki kaligrafii oraz koniecznie o pozostawienie numeru kontaktowego. Proszę także nie zapomnieć o wskazaniu preferowanego terminu zajęć (i miasta!).