Kurs kaligrafii Krzyśka Woźniaka - Akwartone

Tajniki & Tricky kaligrafii będzie można poznać teraz na warsztatach Callimpression.
Piąta edycja kursu Akwartone!

aBY pisać pięknie i ze swadą, nowatorsko, ale trzymając się reguł - to jest sztuka. Obserwując Akwartone, czyli Krzyśka Woźniaka, przy pracy, odnosi się najlepsze wrażenie kaligraficzne. Znany jest ze swoich prac, które nazywamy kalimpresją. Z oddali wyglądają jak plama, z bliższej odległości widzimy tekst, który intuicyjnie możemy rozczytać, co jest odwrotnym zjawiskiem do malarstwa impresjonistycznego. Dla stawiających pierwsze kroki w kaligrafii oraz tych, którzy chcieliby Akwartone naśladować, proponujemy jego kurs we wtorki lub czwartki. Pismo gotyckie i wczesnośredniowieczne, liternictwo nowoczesne i science-fiction wykonywane tradycyjnie stalówkami, a także patykami, piórami, pędzlami i innymi najmniej prawdopodobnymi narzędziami. Czternaście spotkań w semestrze to gruntowne poznanie podstaw, a także rozwinięcie skrzydeł (piór?) na nowe techniki i obszary rozwoju kaligraficznego. Na zajęciach kursanci poznają uncjałę, różne rodzaje pisma gotyckiego i renesansowego. A niespodzianki będzie można już ustalić z prowadzącym.

Prowadzenie: Krzysztof Woźniak vel Akwartone
Miejsce: pracownia przy Grodzkiej 60/12A, Kraków
Koszt za 1 semestr 560,00 zł, dla studentów 460,00 zł. Osoby, które wpłacą zaliczkę 200,00 zł za warsztaty do 15 sierpnia 2018, również są objętę ceną studencką.
Pojedyncze spotkanie kosztuje (50,00 zł). 

Termin zajęć w semestrze zimowym 2018 (do wyboru):

wtorki, godz. 19:30-21:30;

czwartki, godz. 18.30-20.30.

Terminy zajęć w semestrze letnim 2019 (do wyboru):

wtorki, godz. 19:30-21:30;

czwartki, godz. 18.30-20.30.

Odbędzie się 14 spotkań 2-godzinnych w semestrze. 

Materiały na zajęciach w cenie (media, obsadki, papier), uczestnicy powinni się zaopatrywać we własnym zakresie w stalówki. 

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zapisie prosimy o kilka słów motywacji do nauki i zostawienie kontaktowego nr telefonu. Proszę nie zapomnieć o zaznaczeniu, o jaki kurs chodzi i w którym dniu! Należność prosimy wpłacać na konto, które zostanie mailowo podane przy zapisie.

Początek jest najważniejszą częścia pracy - by Akwartone


Początek

jest najważniejszą częścią pracy

Pamiętaj, zacznij dobrze! Zacznij przygodę z kaligrafią na kursie z Akwartonem.

 

 

Pamiętaj, zacznij dobrze! Zacznij przygodę z kaligrafią na kursie z Akwartonem.