Warsztaty w Lublinie

Sobotnie comiesięczne warsztaty w Domu Słów w Lublinie

wARSZTATY kaligrafii pod okiem niezastąpionego Adama Poręby odbędą się w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".To niezapomniana podróż historyczna od najstarszych i najpiękniejszych krojów średniowiecznych, po po zaskakujące kroje współczesne. Każde spotkanie jest zamkniętą całością, dlatego nie należy się martwić opuszczeniem jednych zajęć, można również wybrać dogodne dla siebie terminy. Potrzebne materiały są zapewnione na zajęciach.
 

Sobotnie comiesięczne warsztaty w Domu Słów w Lublinie

wARSZTATY kaligrafii prowadzone przez Adama Porębę odbywają się w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". To niezapomniana podróż historyczna od najstarszych i najpiękniejszych krojów średniowiecznych, po po zaskakujące kroje współczesne. Każde spotkanie jest zamkniętą całością, dlatego nie należy się martwić opuszczeniem jednych zajęć, można również wybrać dogodne dla siebie terminy. Potrzebne materiały są zapewnione na zajęciach.
 

Sobotnie comiesięczne warsztaty w Domu Słów w Lublinie

wARSZTATY kaligrafii odbywają się w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Miłośników pięknych liter Adam Poręba zaprasza w podróż po meandrach liter, od krojów starożytnych po nowożytne. Każde spotkanie jest zamkniętą całością, tak więc można dołączyć do warsztatów w dowolnie wybranym miesiącu.
 

Warsztaty kaligrafii w Lublinie 2017

Comiesięczne spotkanie ze sztuką pięknego pisania w Lublinie

WARSZTATY pięknego pisania w Lublinie odbywają się w miejscu jakby przeznaczonym na promowanie kaligrafii - w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Miłośników pięknych liter Adam Poręba zaprasza w podróż po meandrach liter, od krojów starożytnych po nowożytne. Na początek nauki proponujemy uncjałę, majuskulne pismo z III wieku, którym przepisywano Biblię; później foundational, czyli pismo zaprojektowane przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona na początek nauki dla swoich uczniów; tekstura (gotyk), pismo copperplate.
 

Naukę pięknego pisania można rozpocząć od warsztatów, które regularnie odbywają się w Lublinie. Warsztaty są dopasowane do uczestników, każdy wybiera, czego się uczy, warsztaty polegają na samodzielnej pracy, konsultacji i obserwowaniu, jak pisze prowadzący. Uczestnicy wychodzą z zajęć ze wskazówkami do dalszych ćwiczeń. Warsztaty gromadzą zarówno zaawansowane osoby, jak też początkujących kaligrafów. Na początek nauki proponujemy często uncjałę, majuskulne pismo z III wieku, którym przepisywano Biblię; lub też foundational, czyli pismo zaprojektowane przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona na początek nauki dla swoich uczniów; istnieje też możliwość nauki tekstury (gotyku) lub copperplate'a.