Warsztaty w Bydgoszczy

Odkryj tajemnice starych ksiąg i naucz się kaligrafii

z

APRASZAMY miłośników pięknego pisania na warsztaty w Bydgoszczy. Warsztaty są skierowane także do osób, który nigdy wcześniej nie kaligrafowały, więc nie trzeba mieć żadnego doświadczenia ani przychodzić z własnymi przyborami do kaligrafii - po prostu wystarczy przyjść z zapałem do pracy. Mile widziani są także adepci kaligrafii, którzy już chodzili na zajęcia i chcieliby pogłębić swoją znajomość dawnego pisma.

Kaligrafowanie z pokazem starych druków w Bydgoszczy!

Z

apraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką pięknego pisania na warsztaty w Bydgoszczy. Zachęcamy do zapisów tak osoby, które nie miały dotąd styczności z kaligrafią, jak i te, które chciałyby swą znajomość dawnego pisma pogłębić.

Warsztaty kaligrafii w Bydgoszczy

  

MIŁOŚNIKÓW pięknego pisania, którzy nie nie boją się brudnych dłoni, zapraszamy na bydgoskie warsztaty kaligrafii w gmachu biblioteki przy Starym Rynku. Na warsztatach będziemy zajmowali się po kolei wybranymi krojami pisma (uncjała, pisma gotyckie, Copperplate Script). Zajęcia trwają cztery godziny i odbywają się w wybrane soboty. Dla uczniów i studentów przewidzieliśmy zniżki. 

 

ZAPRASZAMY wszystkie osoby chcące zasmakować sztuki pięknego pisania i nie boją się przy tym pobrudzić dłoni, niezależnie od wieku. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. Każde następne spotkanie to nowy krój pisma, chronologicznie zaczniemy od uncjały, a skończymy na kursywie angielskiej. Pierwszym znakiem, że kaligrafia zawitała do Bydgoszczy będzie wystawa Aleksandry Ćwikowskiej – prowadzącej warsztaty. Zapraszamy na wernisaż 28 września 2015.