Warsztaty w Łodzi

Comiesięczne warsztaty pięknego pisania w Łodzi

S

EZON sobotnich warsztatów kaligrafii 2021/2022 rozpoczniemy od romantycznego spotkaniem z Dantem - pierwsze zajęcia odbędą się 23 października. Spotykamy się raz w miesiącu w gościnnych progach SP nr 71 przy ul. Rojnej 58 C. Na każdym spotkaniu można poznać inny krój pisma, ale zajęcia są tak prowadzone, że każdy początkujący może zacząć swoją przygodę z pisaniem na dowolnie wybranych zajęciach. Każde spotkanie stanowi całość, dlatego można się zapisywać na pojedyncze zajęcia i dołączyć w dogodnym terminie. Nie trzeba mieć doświadczenia w kaligrafii!

Całodniowe warsztaty kaligrafii copperplate w Łodzi prowadzone przez Grzegorza Barasińskiego.

RZEKROJOWE warsztaty z kroju copperplate, który znamy także pod nazwą kursywa angielska, pismo angielskie. PKrój ten jest uznawany za jeden z najpiękniejszych, a na pewno najczęściej jest wybierany do dłuższego trenowania na warsztatac semestralnych. Nazwa wywodzi się od grawerowania na miedzianej płytce (ang. a copper plate), stąd też możemy nazywać to pismo Engraver's Script. Na warsztatach nauczymy się pisania stalówkami fleksującymi (elastycznymi), ale też poświęcimy parę kwadransów na technikę cieniowania liter za pomocą ołówka. Ponieważ to są warsztaty, skupimy się na praktyce, ale zaczniemy od krótkiej prelekcji na temat historii copperplate i jego zaletach (i wadach?). Liczymy na owocną dyskusję już w czasie kaligrafowania. 

Warsztaty kaligrafii w Łodzi - lato 2021

Kaligraficzna podróż po mapie przez style i epoki w łodzi. W Łodzi.

W

 WAKACYJNE miesiące zapraszamy na kaligraficzną podróż po mapie przez style i epoki. To doskonała okazja aby zapoznać się ze stylem pisma, którego nie mieliście jeszcze okazji poznać albo nadrobić warsztatowe zaległości. Dokąd popłyniesz? Czy wiatry zaniosą Cię aż nad brzegi Zielonej Wyspy do świata iroszkockich mnichów? A może zapoznasz się z bogatym dziedzictwem starożytnych Rzymian? Być może pochłoną Cię nurty Czarnej Rzeki i otworzysz bramy do świata pism gotyckich?

Sobotnie comiesięczne spotkania z kaligrafią w Łodzi

Z

ACZYNAMY kolejny sezon sobotnich warsztatów kaligrafii - tym razem w gościnnych progach SP nr 71 przy ul. Rojnej. Na każdym spotkaniu przedstawimy Państwu inny krój pisma, ale zajęcia będą tak prowadzone, że każdy początkujący będzie mógł zacząć swoją przygodę z pisaniem na dowolnie wybranych zajęciach. Każde spotkanie stanowi całość, dlatego można się zapisywać na pojedyncze zajęcia i dołączyć w dogodnym terminie. Nie trzeba mieć wcześniejszej styczności z kaligrafią!

Sobotnie spotkania z kaligrafią w Łodzi!

N

OWY sezon sobotnich warsztatów kaligrafii rozpoczniemy z małymi zmianami, ponieważ w tym roku zapraszamy w gościnne progi filii Poleskiego Ośrodka Sztuki, tj. w filii Karolew przy ul. Bratysławskiej. Na każdym spotkaniu przedstawimy Państwu inny krój pisma, ale początkujący mogą także kaligrafować pismami, które pojawiły się na wcześniejszych warsztatach. Każde spotkanie stanowi całość, dlatego można się zapisywać na pojedyncze zajęcia i dołączyć w dogodnym terminie. Nie trzeba mieć wcześniejszej styczności z kaligrafią!

Sobotnie spotkania z kaligrafią w Łodzi!

z

APRASZAM serdecznie na nową edycję warsztatów kaligraficznych w Łodzi, które polecamy zarówno zaawansowanym, jak i początkującycm kaligrafom. Na każdym spotkaniu przedstawimy Państwu inny krój pisma, ale początkujący mogą także kaligrafować pismami, które pojawiły się na wcześniejszych warsztatach. Każde spotkanie stanowi całość; można dołączyć w dowolnym momencie roku, również nie mając żadnej wcześniejszej styczności z kaligrafią.

Sobotnie spotkania z kaligrafią w Łodzi!

Z

APRASZAMY serdecznie na nową edycję warsztatów kaligraficznych w Łodzi. Przeznaczone są one zarówno dla osób, które chciałyby dopiero rozpocząć swą przygodę z kaligrafią, jak i dla tych z Państwa, którym nie są obce tajemnice dawnego pisma. Warsztaty odbywają się w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ulicy Krzemienieckiej. Na każdym spotkaniu przedstawimy Państwu inny krój pisma, ale początkujący mogą także kaligrafować pismami, które pojawiły się na wcześniejszych warsztatach. 

Warsztaty kaligrafii Aleksandry Ćwikowskiej w Łodzi
 
WARSZTATY kaligrafii w Łodzi odbywają się w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ulicy Krzemienieckiej. W grupie prowadzonej przez Aleksandrę Ćwikowską gromadzą się zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane, dzięki temu zawsze dobry moment, aby dołączyć do pracy skryptorium albo żeby zapisać się na jedne warsztaty. Na każde spotkanie możemy zaproponować miłośnikom pięknych liter inny krój pisma, ale z prowadzącym można też ustalać indywidualny program nauki.
 

Specjalne warsztaty 4 h + 4 h na zakończenie roku szkolnego

szkola kaligrafii OSTATNIA szansa na warsztaty kaligrafii w tym roku akademickim. Przed wakacyjną przerwą wyćwiczymy dłonie na zapas, zamiast tradycyjnych 4 godzin zajęcia będą trwały aż 8, z godzinną przerwą pośrodku! Dla nie tak wytrwałych skrybów pozostawiamy nadal do wyboru 4 godziny warsztatowe w godzinach od 11:00 - 15:00 lub od 16:00 - 20:00.

Tematem zajęć będą wszelkiego rodzaju wariacje literowe, graficzne i ozdobne. Wyjdziemy poza ramy wzornika i stworzymy samodzielne, niepowtarzalne dzieła kaligraficzne. Na zajęciach dowiemy się, jakie kroje możemy ze sobą łączyć, a które się nie lubią. Poznamy zasady tworzenia floratury copperplatowo-frakturowej. Wykorzystamy zupełnie nowe narzędzia, które na pierwszy rzut oka nie nadają się do pisania.

 Nibme
ZAPRASZAMY na warsztaty kaligrafii w Łodzi! Grupa zgromadzi zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Warsztaty odbywają się co miesiąc w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ulicy Krzemienieckiej i na każde spotkanie zaproponujemy miłośnikom pięknych liter inny krój pisma.
Zajęcia prowadzi Aleksandra Ćwikowska. Zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..