Warsztaty we Wrocławiu

Warsztaty kaligrafii we Wrocławiu

Sobotnie warsztaty pięknego pisania dla początkujących we Wrocławiu. Trenuj cierpliwość, opanowanie i skupienie

ZIEDZINAD sztuki, jaką jest Kaligrafia, uczy nie tylko pięknie pisać, estetycznie patrzeć, poprawnie komponować. Nauka kaligrafii wyrabia cierpliwość, wspiera opanowanie, wzmacnia skupienie, łącząc to wszystko w dobry nawyk i kształtując dobry charakter. Sobotnie spotkanie z kaligrafią wprowadza uczestników w świat piśmiennictwa, którego historię może napisać każdy, kto potrafi piórem okiełznać atrament na papierowej karcie. Od czego zacząć, dowiecie się podczas zajęć. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynacie przygodę z kaligrafią,  czy piszecie jej kolejny rozdział, znajdziecie coś dla siebie. Przychodząc na spotkanie, zabierzcie ze sobą dobry humor; wszystkie potrzebne materiały będą na Was czekać.

Niedzielne popołudnie przy kawie i stalówką w dłoni - warsztaty kaligrafii copperplate w Szarej Wronie we WrocławiuSzara Wrona - logo

ISMOP copperplate wszyscy znamy - nawet jeśli nie kojarzymy tej nazwy. Litery, które poznajemy w polskich szkołach, oparte są na XVIII-wiecznej kursywie angielskiej, czyli właśnie Copperplate Script, z ozdobami i zawijasami, esami-floresami. Na warsztaty kaligrafii 22 maja 2016 w godz. 16:00-20:00 w kawiarni Szara Wrona we Wrocławiu zapraszamy zarówno poczatkujących, jak również zaawansowanych.