Warsztaty w Poznaniu

Tematyczne warsztaty pięknego pisania w Poznaniu - tej, czekamy na wuchta wiary, która będzie ślipia mrużyć i fifnie literki gryzmolić


OARSZTATY kaligrafii w Poznaniu odbywają się już regularnie, w wybrane soboty miesiąca. Początkujących i zaawansowanych kaligrafów zapraszamy na zajęcia, podczas których będziemy poznawać nie tylko różne kroje pisma, ale także różne narzędzia. Chcemy prześledzić historię pisma, a także przeanalizować zależności, jakie zachodzą między pismem a narzędziem.  Dla tych, którzy są pierwszy raz, wybierzemy zadania łatwiejsze, natomiast wytrenowanym skrybom zaproponujemy coś specjalnego.

Comiesięczne tematyczne warsztaty pięknego pisania w Poznaniu


ODTĄD kaligrafii w Poznaniu można uczyć się regularnie, ponieważ nasze warsztaty odbywają się co miesiąc. W ostatnie soboty miesiąca początkujących i zaawansowanych kaligrafów zapraszamy na zajęcia, podczas których będziemy poznawać nie tylko różne kroje pisma, ale także różne narzędzia do wykonywania liter, analizując zależności między pismem a narzędziem. Sześć spotkań w semestrze letnim to nauka uncjały, tekstury, pism renesansowych, copperplate i spenceriana. 

Październikowe warsztaty kaligrafii w Poznaniu

ODCZPAS październikowych poznańskich warsztatów adeptom kaligafii proponujemy trzy terminy (w piątek i sobotę 7 i 8 października 2016 r.). W piątek uczestnicy zajęć mogą samodzielnie albo z pomocą nauczyciela wybrać pismo do nauki; można kontynuować naukę, można również zacząć od przysłowiowego abc. W sobotę zajmiemy się kursywą angielską (copperplate) oraz pismami średniowiecznymi; i tego dnia także zapraszamy i początkujących, i zaawansowanych. Wszystkich natomiast prosimy o przygotowanie dwóch krótkich zdań do kaligrafowania, w tym jedno po łacinie.

Kaligraficzna majówka w Poznaniu

iłośniMków pięknych liter zapraszamy na majowe warsztaty kaligrafii w Poznaniu. Każdy może się uczyć według swojego upodobania i na swoim poziomie. Uczestnicy zajęć mogą kontynuować swoją naukę, można też wybrać przegląd krojów, próbować nauki pism wczesnośredniowiecznych, gotyckich, kursywy angielskiej (copperplate). Zainteresowani mogą zacząć kaligrafowanie od majuskulnych liter uncjały, pisma z III wieku, bądź od liter foundational, stworzonych przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona dla adeptów sztuki pięknego pisania; będzie też możliwość, aby poznać zasady pisania liter gotyckich, czyli tekstury; natomiast kto potrzebuje poprawić charakter pisma i lepiej poznać podstawy pisma szkolnego, może zmierzyć się z kursywą angielską, czyli copperplate.
 

Kaligrafii na warsztatach poznańskich możemy uczyć się według upodobania, każdy co lubi i czego chciałby się nauczyć. Uczestnicy zajęć mogą kontynuować swoją naukę, można też wybrać przegląd krojów, próbować nauki pism wczesnośredniowiecznych, gotyckich, kursywy angielskiej (copperplate). Zainteresowani mogą zacząć kaligrafowanie od majuskulnych liter uncjały, pisma z III wieku, bądź od liter foundational, stworzonych przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona dla adeptów sztuki pięknego pisania; będzie też możliwość, aby poznać zasady pisania liter gotyckich, czyli tekstury; natomiast kto potrzebuje poprawić charakter pisma i lepiej poznać podstawy pisma szkolnego, może zmierzyć się z kursywą angielską, czyli copperplate. Warsztaty ad libitum mogą być dobrym początkiem przygody z kaligrafią.