Kursy semestralne

w  KRAKOWIE przygotowaliśmy specjalny cykl szkoleń i kursów dla miłośników pięknego pisania - zajęcia z kaligrafii i dziedzin związanych z książką rękopiśmienną odbywają się raz w tygodniu przez cały semestr, ponieważ tylko regularna i intensywna nauka przynosi najlepsze rezultaty.  Warsztaty odbywają się w godzinach popołudniowo-wieczornych albo rano w skryptorium Kaligrafa przy ulicy Grodzkiej 60/12A (bliżej kościoła św. Idziego). Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w krakowskich zajęciach w dzień powszedni, przygotowaliśmy warsztaty wakacyjne (Letnia Szkoła Kaligrafii i Iluminacji, Letnia Akademia Kaligrafii) oraz warsztaty weekendowe w Krakowie. W naszej szkole zajęcia nie przepadają: zaległe warsztaty można odrabiać w innych grupach oraz w soboty. Nauka jest ściśle indywidualna, dlatego do grup można dołączyć również w terminie późniejszym i odrobić zajęcia.

Semestralny kurs kaligrafii w Krakowie w semestrze letnim 2022 roku

PÓŁROCZNE warsztaty kaligraficzne w krakowskim skryptorium pod Wawelem odbywają się od marca 2022 do czerwca 2022, w sumie czternaście spotkań. W dni powszednie spotykamy się popołudniami i wieczorami, skupiając się na konkretnych pismach i też zadaniach, kurs podzieliliśmy na zajęcia podstawowe, copperplate i iluminatorskie. Praktycznie na każdy z tych kursów może przyjść całkowicie początkujący skryba, ponieważ jesteśmy pewni, że mieszana grupa istotnie zachęci do dalszych ćwiczeń i będzie mocnym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Semestralny kurs kaligrafii w Krakowie w semestrze zimowym 2021 roku

PÓŁROCZNE warsztaty kaligraficzne w krakowskim skryptorium pod Wawelem odbywają się od października 2021 do lutego 2022. W dni powszednie spotykamy się popołudniami i wieczorami, skupiając się na konkretnych pismach i też zadaniach, kurs podzieliliśmy na zajęcia podstawowe, copperplate i iluminatorskie. Praktycznie na każdy z tych kursów może przyjść całkowicie początkujący skryba, ponieważ jesteśmy pewni, że mieszana grupa istotnie zachęci do dalszych ćwiczeń i będzie mocnym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Półroczne warsztaty w Krakowie w semestrze letnim 2020 roku. Start w marcu!

PRZYJMUJEMY zgłoszenia na semestralne odbywające się od marca do czerwca 2020 roku. W dni powszednie spotykamy się popołudniami i wieczorami, skupiając się na konkretnych pismach, tak więc proponujemy naukę pism podstawowych wykownywanych stalówką szeroko ściętą oraz naukę pisma copperplate. Praktycznie na każdy z tych kursów może przyjść całkowicie początkujący skryba. Zapewniamy, że mieszana grupa zachęci do dalszyc ćwiczeń i będzie mocnym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Półroczne warsztaty w Krakowie w semestrze zimowym 2019 roku

PRZEDSTAWIAMY tegoroczne warsztaty semestralne odbywające się od października 2019 do lutego 2020 roku. W dni powszednie spotykamy się popołudniami i wieczorami, skupiając się na konkretnych pismach, tak więc proponujemy naukę pism podstawowych wykownywanych stalówką szeroko ściętą oraz naukę pisma copperplate. Praktycznie na każdy z tych kursów może przyjść całkowicie początkujący skryba. Zapewniamy, że ieszana grupa zachęci do dalszyc ćwiczeń i będzie mocnym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Jeśli umiesz pisać, możesz nauczyć się kaligrafii

SZKOŁA Kaligrafii zaprasza na najpopularniejszy kurs kaligrafii, czyli naukę pisma copperplate. Jeśli ta nazwa wydaje się zbyt tajemnicza, proszę się nie martwić. Copperplate'a kojarzymy zewsząd - z pralinek, z perfum, z szyldów eleganckich butików, z opakowań luksusowyach produtków. Wiemy, że przed wojną wszyscy tak pisali, a dzisiaj każdy może do tego wrócić, nawet jeśli kaligrafia kojarzy mu się tylko z esami-floresami, a pióro ostatni raz trzymał w ręce na studiach. Zapraszamy do tajemniczego świata liter!

Poniedziałkowy 30-godzinny kurs dla początkujących skrybów w semestrze zimowym 2018 i letnim 2019

NOWA odsłona kursu przeznaczonego dla tych, ktorzy od podstaw chcieliby zacząć naukę pięknego pisania (i nie chcą od razu zdecydować się na pismo copperplate). Szeroki program został tak przygotowany, aby słuchacze mogli znaleźć interesujące ich kierunki rozwoju. Dlatego adepci kaligrafii poznają różnorodne narzędzia do pisania: stalówki w obsadkach, ptasie pióra, patyki, pędzle, pióra wieczne, narzędzia alternatywne oraz takie media, jak atramenty, tusze, tempery, zagęszczone akwarele, imitacje złota i srebra, ale przede wszystkim poznają wiele różnych krojów liter i będą pisali m.in. uncjałą, minuskułą karolińską i humanistyczną, pismem foundational.