Kaligraficzna majówka w Poznaniu

iłośniMków pięknych liter zapraszamy na majowe warsztaty kaligrafii w Poznaniu. Każdy może się uczyć według swojego upodobania i na swoim poziomie. Uczestnicy zajęć mogą kontynuować swoją naukę, można też wybrać przegląd krojów, próbować nauki pism wczesnośredniowiecznych, gotyckich, kursywy angielskiej (copperplate). Zainteresowani mogą zacząć kaligrafowanie od majuskulnych liter uncjały, pisma z III wieku, bądź od liter foundational, stworzonych przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona dla adeptów sztuki pięknego pisania; będzie też możliwość, aby poznać zasady pisania liter gotyckich, czyli tekstury; natomiast kto potrzebuje poprawić charakter pisma i lepiej poznać podstawy pisma szkolnego, może zmierzyć się z kursywą angielską, czyli copperplate.
 

Prowadzenie:
Grzegorz Barasiński

Terminy:
  • czwartek, 19 maja 2016, godz. 17:00-21:00 - pismo copperplate;
  • piątek, 20 maja 2016, godz. 17:00-21:00 - pisma gotyckie;
  • sobota, 21 maja 2016, godz. 9:00-13:00 - iluminatorstwo;
  • sobota, 21 maja 2016, godz. 14:00-18:00 - pismo copperplate.

Koszt: 100,00 zł/warsztaty 4-godzinne

Materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie, szczegółówy temat zajęć lub specjalne potrzeby każdy może indywidualnie ustalić z prowadzącym.

Zapisy, zapytania: prosimy kierować maile na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu proszę zamieścić: imię i nazwisko, numer kontaktowy, preferowane pismo do nauki na zajęciach. Prosimy również napisać, dlaczego chcą się Państwo uczyć kaligrafii i czy już wcześniej próbowali się tym zajmować.

Liczba miejsca na każde zajęcia ograniczona, decyduje kolejność wpłat zaliczek.

 

 

Seminarium kaligraficzne - Copperplate - 20 grudnia 2014 


 

Link do fotorelacji na FB z warsztatów kaligrafii w Poznaniu.