Seminarium kaligrafii copperplate 2016

Specjalne przedbożonarodzeniowe intensywne warsztaty kaligraficzne z pisma angielskiego

TUŻ przed Bożym Narodzeniem, w sobotę 17 grudnia 2016 roku, zapraszamy na specjalne warsztaty w Warszawie - 8-godzinne seminarium kaligraficzne z kursywy angielskiej, czyli Copperplate Script, w dwóch grupach, na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Warsztaty są skierowane dla miłośników pięknego pisania, którzy nawet nie mieli do tej pory styczności z przyborami do kaligrafii, a także dla wszystkich literników i innych zawodów, które w centrum zainteresowania stawiają ręcznie pisaną literę.

 

Warsztaty będę trwały od 10:00 do 19:00 z przerwą. Zajmiemy się takimi zagadnieniami jak kaligrafowanie ołówkiem, planowanie tekstu, korzystanie z różnorodnych stalówek do kaligrafii (Speedball, William Mitchell, Gillott, Manuscript), próby na różnych papierach, technika kaligrafowania pędzlem. Będziemy studiować wzory kursywy angielskiej wg XVIII-wiecznych angielskich mistrzów, w tym głównie G. Bickhama, a także Italian Copperplate Script, Spencerian Script, polskie znaki diakrytyczne. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie krótkich tekstów, które będą przepisywać.

Koszt: cena regularna 260,00 zł, przy wpłacie zaliczki do 18 listopada cena 210,00 zł.  W cenie materiały wykorzystywane na zajęciach, wzorniki, syllabus o kaligrafii Copperplate, stalówki na własność.

Miejsce: Dom Kultury Rakowiec w Warszawie, ul. Wiślicka 8.

 

Termin: 17 grudnia 2016, godz. 10:00-19:00 (z godzinną przerwą).

Zapisy i informacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Seminarium kaligraficzne Copperplate

Piękne pisanie zaczyna się od kursywy angielskiej