Seminarium kaligrafii copperplate 2017

Jednodniowe intensywne warsztaty kaligraficzne z pisma angielskiego

TEGOROCZNE, specjalne warsztaty z Copperplate Script, czyli kursywy angielskiej, odbędą się w Warszawie w sobotę 16 grudnia 2017 roku. Zapraszamy na 8-godzinne seminarium, w ramach którego przygotowaliśmy zajęcia w grupach, które poprowadzą: Grzegorz Barasiński, Magdalena Konieczkowska i Jacek Pacholski. Warsztaty skierowane są dla zawodowców, literników i wszystkich miłośników pięknego pisania, również tych, którzy dotąd nie mieli okazji korzystać z profesjonalnych stalówek, atramentów i innych przyborów do kaligrafii. To również idealna okazja, by zacząć przygodę z kaligrafią.

 

Warsztaty będę trwały od 10:00 do 19:00 z przerwą. Podczas zajęć będziemy realizować m.in takie zagadnienia, jak kaligrafowanie ołówkiem, planowanie tekstu, korzystanie z różnorodnych stalówek do kaligrafii (Speedball, William Mitchell, Gillott, Manuscript), próby na różnych papierach, technika kaligrafowania pędzlem. Będziemy studiować wzory kursywy angielskiej wg XVIII-wiecznych angielskich mistrzów, w tym głównie G. Bickhama, a także Italian Copperplate Script, Spencerian Script, polskie znaki diakrytyczne. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie krótkich tekstów, które będą ręcznie przepisywać.

Koszt: cena regularna 260,00 zł, przy wpłacie zaliczki do 20 listopada 2017 roku cena 210,00 zł. W cenie materiały wykorzystywane na zajęciach, wzorniki, syllabus o kaligrafii Copperplate, obsadka i stalówki na własność.

Miejsce: Dom Kultury Rakowiec w Warszawie, ul. Wiślicka 8.

 

Termin: 16 grudnia 2017 r., godz. 10:00-19:00 (z godzinną przerwą).

Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Warszawa, 16 grudnia 2017 Copperplate

Piękne pisanie zaczyna się od kursywy angielskiej

 

Seminarium kaligraficzne Copperplate

Piękne pisanie zaczyna się od kursywy angielskiej