Druga edycja specjalistycznych warsztatów poświęconych ulubionemu pismu wielu kaligrafów

W ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem, tj. 19 grudnia 2015 roku zapraszamy na specjalne warsztaty w Wars
zawie - 8-godzinne seminarium kaligraficzne z kursywy angielskiej, czyli Copperplate Script, na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Warsztaty są skierowane dla miłośników pięknego pisania, którzy nawet nie mieli do tej pory styczności z przyborami do kaligrafii, a także dla wszystkich literników i innych zawodów, które w centrum zainteresowania stawiają literę.

 

Warsztaty będę trwały od 10:00 do 19:00 z przerwą obiadową (w Domu Kultury jest kawiarenka). Zajmiemy się takimi zagadnieniami jak kaligrafowanie ołówkiem, planowanie tekstu, korzystanie z różnorodnych stalówek do kaligrafii (Speedball, William Mitchell, Gillott, Manuscript), próby na różnych papierach, technika kaligrafowania pędzlem. Będziemy studiować wzory kursywy angielskiej wg XVIII-wiecznych angielskich mistrzów, w tym głównie G. Bickhama, a także Italian Copperplate Script, Spencerian Script, polskie znaki diakrytyczne. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie krótkich tekstów, które będą przepisywać.

Koszt: 220,00 zł. W cenie materiały wykorzystywane na zajęciach, wzorniki, kilkustronicowy syllabus o kaligrafii Copperplate, pięć stalówek na własność (m.in. Hunt Imperial Pen 101).

Miejsce: Dom Kultury Rakowiec w Warszawie, ul. Wiślicka 8.

Prowadzenie:
Grzegorz Barasiński
Aleksandra Ćwikowska (grupa podstawowa)

Termin: 19 grudnia 2015, godz. 10:00-19:00 (godzinna przerwa obiadowa).

Zapisy i informacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Seminarium kaligraficzne