Kurs kaligrafii gotyckiej na poziomie podstawowym

JEŻELI zawsze chciałeś nauczyć się kaligrafii, a tajemnica gotyckich liter od dziecka przyprawiała Cię o dreszcze, to kurs kaligrafii Blackletter jest na pewno skierowany do Ciebie. Dzisiaj już prawie wcale na pismo gotyckie nie mówimy "czarne pismo", ale obok tekstury lub textus quadratus to inna nazwa tych majestatycznych tajemniczych liter. Ale oprócz podstawowych form gotyku, dowiesz się także o licznych, bardzo licznych jego odmianach - i spróbujesz tymi krojami pisać: frakturą, bastardą, rotundą, kurrentą...

 

 
Semestralny kurs trwa 28 h, raz w tygodniu 2 h. Pierwsze zajęcia odbędą się 18 października 2017. Kolejne warsztaty będą się odbywały co tydzień, ewentualne zmiany prowadzący ustali z kursantami.
 
Prowadzący:

Magdalena Blaschke

 
Terminy do wyboru w semestrze zimowym 2017/2018:
środa, godz. 19.30-21.30

Cena: 500,00 zł/semestr; dla studentów 450,00 zł; pojedyncze spotkanie kosztuje 40,00 zł. Wszyscy, którzy zapiszą się na kurs kaligrafii gotyckiej i wpłacą zaliczkę do 15 września 2017, mogą skorzystać z ceny studenckiej. Część materiałów w cenie (na zajęciach zapewniamy papier i atrament), uczestnicy zaopatrują się we własnym zakresie w stalówki (https://calligraphers.eu)

 

Zapisy: drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przy zapisach koniecznie prosimy o podanie imienia i nazwiska, napisanie kilku słów o motywacji do nauki, zostawienie numeru kontaktowego i ewentualnie wskazanie innego pisma. Proszę także zaznaczyć, o jaki warsztat chodzi.