Wystawa, wernisaż, warsztaty. Zapowiedź. Więcej informacji wkrótce.

S
CRIPTORIUM ambulans to robocza nazwa warsztatów Szkoły Kaligrafii w miejscach, gdzie nie mamy filii - lub jeszcze nie istnieje filia Szkoły Kaligrafii. Przed ostatnią dekadę wędrowaliśmy i odwiedzaliśmy różne miasta, podziwialiśmy i studiowaliśmy manuskrypty, a następnie kaligrafowaliśmy (np. biblioteka łańcuchowa w Oleśnicy na Dolnym Śląsku, Biblioteka w Kórniku). We wrześniu z pełnym impetem organizujemy we współracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Głogowie dwa kaligraficzne dni w Głogowie. W piątek wernisaż wystawy, w sobotę warsztaty kaligrafii.
 

Wernisaż

Więcej informacji wkrótce. Oprowadzanie i wykład otwarty o kaligrafii po godz. 17.00. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie przy ul. Perseusza 13.

Warsztaty

Warsztaty kaligrafii prowadzone przez autora wystawy Grzegorza Barasińskiego będą podzielone na dwie grupy. O 10.00 zajęcia z pisma gotyckiego - fraktury, a o 15.00 pismo copperplate. Warsztaty kosztują 135 zł/spotkanie 4-godzinne, niższa cena przy uczestnictwie dwóch osób lub w dwóch warsztatach. Materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie. Warsztaty odbywają się w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie przy ul. Perseusza 13. Zachęcamy kursantów do udziału w wernisażu, a przede wszystkim w wykładzie otwartym dla wszystkich, ale który będzie przygotowaniem do praktycznych zajęć.  Zapisy przez stronę https://kaligraf.bookero.pl/

 

 

{bookero service=“ID_29958"}