Odkryj tajemnice starych ksiąg i naucz się kaligrafii

z

APRASZAMY miłośników pięknego pisania na warsztaty w Bydgoszczy. Warsztaty są skierowane także do osób, który nigdy wcześniej nie kaligrafowały, więc nie trzeba mieć żadnego doświadczenia ani przychodzić z własnymi przyborami do kaligrafii - po prostu wystarczy przyjść z zapałem do pracy. Mile widziani są także adepci kaligrafii, którzy już chodzili na zajęcia i chcieliby pogłębić swoją znajomość dawnego pisma.

 

19 stycznia 2019 - godz. 9.00 oprowadzanie po Bibliotece Bernardynów oraz pokaz starych druków. Spotykamy się o godzinie 9:00 przed wejściem do Działu Zbiorów Specjalnych  (ul. Długa 41). Warsztaty odbędą się w godz. 10.45-14.45. Tematem przewodnim będzie tajemnica dawnych ksiąg, czyli różne pisma gotyckie - tekstura, fraktura, kursywa gotycka.  

15 czerwca 2019 – godz. 9.00 pokaz rękopisów i starych druków ze zbioru Biblioteki Bernardynów w Bydgoszczy. Spotykamy się przed wejściem do Działu Zbiorów Specjalnych  (ul. Długa 41). Warsztaty rozpoczną się w WiMBP o 10.45, potrwają do godziny 14.45 (4h). Pismem tych warsztatów będzie coppeprlate - piękny, czytelny, ponadczasowy.

Cena: regularna 100,00 zł/spotkanie, materiały wykorzystywane na warsztatach w cenie.

Prowadzenie: Aleksandra Ćwikowska

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Stary Rynek 22-24.
 

Zapisy: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisach prosimy o wpisanie w temat wiadomości nazwy miasta, napisanie paru słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numery kontaktowego i ewentualnie przedstawienie własnych potrzeb związanych z nauką kaligrafii.