Comiesięczne warsztaty pięknego pisania poświęcone kursywie angielskiej, czyli Copperplate Script

OD blisko dekady miłośnicy pięknych liter spotykają się w sobotnie poranki w Warszawie, aby pod okiem Grzegorza Barasińskiego zgłębiać tajniki kaligrafii. Grupa łączy z wymierną korzyścią zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, dzięki temu warsztaty to kaligraficzny tygiel ożywczych inspiracji, wymiany doświadczeń, serdecznych dyskusji i powtarzania wiedzy. Kaligrafujemy głównie pismem copperplate, ale istnieje również możliwość zgłaszania przed zajęciami własnych potrzeb i propozycji, zwłaszcza z pism, które prowadzący uczy, ale nie ma z nich oddzielnych zajęć.
Kursywa angielska, zwana również pismem copperplate, jest uznawana za jeden z najpiękniejszych krojów liter. Nazwa wywodzi się od grawerowania na miedzianej płytce (ang. a copper plate). Na warsztatach uczymy się pisać stalówkami typu fleksującymi (elastycznymi). Każdy uczestnik sam decyduje, na ile zajęć zamierza przyjść, ile zajęć potrzebuje; każdy dostaje ćwiczenia, rady, wskazówki dopasowane do siebie, dlatego na zajęcia przychodzą zarówno zaawansowani kaligrafujący miłośnicy pięknego pisania, traktując je jako konsultacje w problematycznych sprawach, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z kaligrafią. Warsztaty przebiegają według ustalonego przez lata schematu - zaczynamy od krótkiej prelekcji na temat historii pisma, następnie uczestnicy mogą wypróbować przeróżne narzędzia do kaligrafii, po czym prowadzący proponuje ćwiczenia, litery, wprawki na dany poziom, a do następnego etapu przechodzimy po opanowaniu danych umiejętności. Przez całe warsztaty przychodzi się do prowadzącego na korektę. Materiały na zajęciach są zapewnione, a po warsztatach można podstawowe narzędzia od razu zakupić.
Czas trwania: 4 h od 10.00 do 14.00.
Cena: 120,00 zł/spotkanie
Prowadzenie: Grzegorz Barasiński

Terminy: 15 września 2018, 13 października 2018, 10 listopada 2018, 8 grudnia 2018, 12 stycznia 2019, 9 lutego 2019, 9 marca 2019, 13 kwietnia 2019, 11 maja 2019, 8 czerwca 2019.

Miejsce: pracownia przy Trębackiej 3/54, Warszawa.

Zapisy: drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przy zapisach koniecznie prosimy o podanie nazwy miasta, wskazanie daty i napisanie paru słów o motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numeru kontaktowego i ewentualnie wskazanie innego pisma, jakiego chcieliby Państwo się uczyć.

Hello

Hello
Warszawo

Popiszemy?