Seminarium kaligrafii copperplate 2018

Jednodniowe intensywne warsztaty kaligraficzne z pisma angielskiego

tEGOROCZNE specjalne warsztaty z Copperplate Script, czyli kursywy angielskiej, odbędą się w Warszawie w sobotę 22 grudnia 2018 roku w naszej nowej pracowni przy ul. Trębackiej 3/54. Zapraszamy na 8-godzinne zajęcia skierowane do zawodowców, literników i wszystkich miłośników pięknego pisania, również tych, którzy dotąd nie mieli okazji korzystać z profesjonalnych stalówek, atramentów i innych przyborów do kaligrafii. To również idealna okazja, by zacząć przygodę z kaligrafią i rozważyć zapisanie na się kurs semestralny. Albo Letnią Szkołę Kaligrafii.

 

Warsztaty będę trwały od 10:00 do 19:00 z przerwą. O godz. 9.00 jest otwarty wykład  o piśmie copperplate. Podczas zajęć będziemy realizować m.in takie zagadnienia, jak kaligrafowanie ołówkiem, planowanie tekstu, korzystanie z różnorodnych stalówek do kaligrafii (Speedball, William Mitchell, Gillott, Manuscript), próby na różnych papierach, technika kaligrafowania pędzlem. Będziemy studiować wzory kursywy angielskiej wg XVIII-wiecznych angielskich mistrzów, w tym głównie G. Bickhama, a także Italian Copperplate Script, Spencerian Script, polskie znaki diakrytyczne. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie krótkich tekstów, które będą ręcznie przepisywać.

Koszt: cena regularna 270,00 zł, przy wpłacie zaliczki do 9 listopada 2018 roku cena 195,00 zł. W cenie materiały wykorzystywane na zajęciach, wzorniki, syllabus o kaligrafii Copperplate, obsadka i pięć stalówek na własność.

Miejsce: pracownia przy ul. Trębackiej 3/54, Warszawa.

 

Termin: 22 grudnia 2018 r., godz. 10:00-19:00 (z godzinną przerwą).

Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (można napisać parę słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii, koniecznie proszę zostawić nr kontaktowy).

Warszawa, 22 grudnia 2018 Copperplate

Piękne pisanie zaczyna się od kursywy angielskiej

 

Seminarium kaligraficzne Copperplate

Piękne pisanie zaczyna się od kursywy angielskiej