Naukę pięknego pisania można rozpocząć od warsztatów, które regularnie odbywają się w Lublinie. Warsztaty są dopasowane do uczestników, każdy wybiera, czego się uczy, warsztaty polegają na samodzielnej pracy, konsultacji i obserwowaniu, jak pisze prowadzący. Uczestnicy wychodzą z zajęć ze wskazówkami do dalszych ćwiczeń. Warsztaty gromadzą zarówno zaawansowane osoby, jak też początkujących kaligrafów. Na początek nauki proponujemy często uncjałę, majuskulne pismo z III wieku, którym przepisywano Biblię; lub też foundational, czyli pismo zaprojektowane przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona na początek nauki dla swoich uczniów; istnieje też możliwość nauki tekstury (gotyku) lub copperplate'a.
 

Prowadzenie
: Grzegorz Barasiński

Koszt: 100,00 zł (materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie).

Termin: 17 listopada 2015 roku, godz. 10:00-14:00

Liczba osób ograniczona, pierwszeństwo mają osoby, które już uczestniczyły w zajęciach wcześniejszych.

Miejsce: Izba Drukarstwa (Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"), ul. Żmigród 1, 20-110 Lublin.

Zapisy, zapytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu proszę zamieścić: imię i nazwisko, numer kontaktowy, preferowane pismo do nauki na zajęciach. Prosimy również napisać, dlaczego chcą się Państwo uczyć kaligrafii i czy już próbowali wcześniej zajmować się tym.

Zdjęcia na FB z lubelskich warsztatów kaligraficznych.


Natomiast uczniów i nauczycieli zapraszamy również do skorzystania z oferty warsztatów kaligrafii w szkole. Więcej informacji można uzyskać u prowadzącej zajęcia pani Renaty Horbaczewskiej - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 536 536 663.