Warsztaty kaligrafii w Lublinie 2017

Comiesięczne spotkanie ze sztuką pięknego pisania w Lublinie

WARSZTATY pięknego pisania w Lublinie odbywają się w miejscu jakby przeznaczonym na promowanie kaligrafii - w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Miłośników pięknych liter Adam Poręba zaprasza w podróż po meandrach liter, od krojów starożytnych po nowożytne. Na początek nauki proponujemy uncjałę, majuskulne pismo z III wieku, którym przepisywano Biblię; później foundational, czyli pismo zaprojektowane przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona na początek nauki dla swoich uczniów; tekstura (gotyk), pismo copperplate.

Prowadzenie
: Adam Poręba
Koszt: 100,00 zł.

Miejsce: Izba Drukarstwa (Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"), ul. Żmigród 1, 20-110 Lublin.

Czas: 10.00-14.00.

Terminy i tematyka warsztatów:

18 listopada - foundational + protogotyk
9 grudnia - tekstura
13 stycznia - fraktura
10 lutego - pismo sekretarskie i bastarda
3 marca - Italika
7 kwietnia - Copperplate
19 maja - Brushlettering + kaligrafia współczesna
16 czerwca - Potrzeby i propozycje uczestników, powtórki ulubionych krojów lub tych sprawiających najwięcej trudności
21 lipca - warsztaty prowadzone przez Grzegorza Barasińskiego

Zapisy, zapytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu proszę koniecznie zamieścić: imię i nazwisko, numer kontaktowy, w tytule wiadomości miasto warsztatów. Prosimy również napisać, dlaczego chcą się Państwo uczyć kaligrafii i czy już próbowali wcześniej zajmować się tym.

Praca Adama Poręby wykonana podczas Letniej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji Wigry 2016.

Kaligrafia w Lublinie

Ostrzegamy!

Do skryptorium nie wchodzi się bezkarnie.