Comiesięczne łódzkie warsztaty kaligrafii prowadzone przez Daniela Dostala aka Signum et Imago

S

EZON 2022/2023 odbywa się w starym naszym miejscu warsztatów - wracamy do Poleskiego Ośrodka Sztuki przy Krzemieckiej 2A. Spotykamy się raz w miesiącu, a na każdym spotkaniu można poznać inny krój pisma. Wyśmienity nauczyciel, złotuusty i biegły w sztuce pisarskiej nauczyciel Daniel Dostal tak prowadzi zajęcia, że każdy początkujący może zacząć swoją przygodę z pisaniem na dowolnie wybranych zajęciach. Można się zapisywać na pojedyncze zajęcia i dołączyć w dogodnym terminie. Nie trzeba mieć doświadczenia w kaligrafii!

Terminy i tematyka

24 września 2022
Hebdowskie reminiscencje: Z elementarza młodego cesarza. Archetypy fraktury.

Jesienny cykl spotkań kaligraficznych w Łodzi inaugurujemy swoistą reminiscencją tegorocznej Letniej Szkoły Kaligrafii w Hebdowie. W sobotę 24 września zapraszamy do Poleskiego Ośrodka Sztuki (wracamy tu to pandemicznej przerwie!) na warsztaty zatytułowane "Z elementarza młodego cesarza. Archetypy fraktury". W centrum naszej uwagi będzie przepiękny manuskrypt Wolfganga Spitzwega z 1465 roku, dedykowany młodemu cesarzewiczowi Maksymilianowi Habsburgowi. Przeanalizujemy znajdujące się w elementarzu przykłady tekstury i bastardy, które noszą znamiona fraktury - nowego stylu, który już za kilkadziesiąt lat zdobędzie całkowitą supremację, na ponad czterysta lat definiując postrzeganie liternictwa i typografii w krajach niemieckojęzycznych.

Prowadzący: Daniel Dostal
Czas: 4 h, pierwsza grupa w godz. 10.00-14.00, po wypełnieniu miejsc w pierwszej grupie otworzymy zapisy na drugą w godz. 14.30-18.30.
Koszt: 120,00 zł za warsztaty 4-godzinne, materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie.

Miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2A, Łódź

Zapisy: przez wtyczkę na stronie Szkoły Kaligrafii lub https://kaligraf.bookero.pl/
Rezerwując miejsce i termin należy dokonać opłaty online w ciągu 15 minut.

Zapytania i ewentualnie opis własnych potrzeb związanych z nauką kaligrafii można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty kaligrafii w Łodzi

Scribere necesse est