3-10 sierpnia 2020
Warsztaty dla początkujących

A journey of a thousand miles begins with a single... letter.

O razP pierwszy motto Letniej Szkoły ogłaszamy w języku angielskim. To przerobione przysłowie chińskie, mówiące, że podróż na tysiąc mil zaczyna się od jednego kroku. Kaligrafowie mogą dodać, że wystarczy jedna literka, aby wielka przygoda z pięknym pisaniem zaczęła się od jednej tylko litery. Kaligrafia w Wigrach to połączenie wspaniałej okolicy z niebanalną i bardzo odprężającą rozrywką. Jednakże kajaki i pływanie w jeziorze nie są dla nas najważniejsze, i przedkładamy zacisze naszego skryptorium nad wszystko! Pompejuszowskie Navigare necesse est, vivere non necesse est dostosowujemy do naszego stylu życia i mówimy, że kaligrafia, pisanie, litery i wszystko z tym związane - jest życiową koniecznością... Scribere necesse est! Letnia Szkoła Kaligrafii w Wigrach to kolebka letnich szkół kaligrafii w ogóle, w co może się rozwinąć, można zobaczyć tutaj - Summer School of Calligraphy Hebdów 2020.

Tutorzy i tematy

Podczas Letniej Szkoły Kaligrafii w Wigrach proponujemy naukę od podstaw pod okiem Grzegorza Barasińskiego. Na warsztatach będzie można poznać kaligrafię copperplate, średniowieczną (uncjała, minuskuła karolińska, tekstura), renesansową (italika, minuskuła humanistyczna). W zgłoszeniu można napisać o swoich oczekiwaniach i pismach, które chciałoby się najbardziej poznać. Celem Letniej Szkoły jest stworzenie kaligraficznej pracy, dlatego warto pojechać do wigierskiego klasztoru z wybranymi tekstami, którym warto poświęcić tyle czasu i zachodu. Krótsze cytaty, sentencje, fragmenty poezji i Biblii, ulubione teksty - to wszystko nadaje się do kaligrafowania, wszak pamiętamy z pierwszej Letniej Szkoły Kaligrafii, że pisanie to nie gadanie (Konopielka, E. Redliński). Prace zostaną zaprezentowane podczas kameralnej wystawy w niedzielę 9 sierpnia 2020.

Ramowy plan dnia

Na podstawie wcześniejszych wszystkich wyjazdowych warsztatów możemy przedstawić pierwszą wersję planu dnia.

W poniedziałek 3 sierpnia przyjazd do klasztoru, zakwaterowanie, spotkanie powitalne o godz. 20.00.

8.00 śniadanie
9.00 wykład
10.00-13.30 praca warsztatowa
przerwa - obiad we własnym zakresie i rekreacja, możliwość indywidualnego pisania w skryptorium
17.00-19.00 praca warsztatowa, konsultacje
19.00 przerwa
20.00 wieczorne spotkania i dalsza praca warsztatowa

Sumarycznie zaplanowaliśmy ok. 40 h zajęć. To dzień dłużej niż podczas dotychczasowych Letnich Szkół. W niedzielę warsztaty będą do obiadu, później będzie czas na dokończenie prac kaligraficznych i przygotowanie wystawy.

Odjazd w poniedziałek po śniadaniu, wykwaterowanie do godz. 11.00. Chętnych, którzy chcieliby rozkoszować się urokami Wigier dłużej, prosimy o zgłoszenie chęci przedłużenia pobytu w recepcji hotelu odpowiednio wcześniej. Gdyby ktoś potrzebował przyjechać do Wigier wcześniej, prosimy o skonsultowanie tego z recepcją hotelu.

Noclegi w Domu Królewskim i Kaplicy Kanclerskiej - Projekt Kamedulski Turnus Kulturalny

W skład tej oferty wchodzi:
- projekcja filmu o zwyczajach i codzienności oo. Kamedułów;
- możliwość  odkrycia tajemnic historii kompleksu poklasztornego, w tym m. in. pokoi tematycznych, celi kamedulskiej;
- degustacja przysmaków kuchni kamedulskiej;
- wyciszenie w duchu kamedulskim przy wigierskich herbatach ziołowych;
- projekcja multimedialna światło-dźwięk pt. ’’Legenda o siei wigierskiej".

Cena za pobyt w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem wynosi 125,00 zł/doba plus 1,00 zł dopłaty za pierwszą noc plus 2,00 zł opłaty klimatycznej za każdą dobę.
Cena za pobyt w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem wynosi 105,00 zł/doba plus 1,00 zł dopłaty za pierwszą noc plus 2,00 zł opłaty klimatycznej za każdą dobę.
Cena za pobyt w pokoju 3-osobowym ze śniadaniem wynosi 85,00 zł/doba plus 1,00 zł dopłaty za pierwszą noc plus 2,00 zł opłaty klimatycznej za każdą dobę.

Pobyt w pokoju 3-osobowym będzie możliwy jedynie wtedy, jeśli zbiorą się trzy osoby do jednego pokoju.

Warsztaty i materiały kosztują przy wczesnym zapisie 660,00 zł, cena regularna wynosi 885,00 zł.

 

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia

Link do formularza zgłoszeniowego i cennika - https://drive.google.com/open?id=1jw1ECZCF6TrDbMfQBcpYNjX5ICn34w4T

Wczesne zapisy i zaliczka wpłacona do końca lutego 2020 umożliwia skorzystanie z niższych cen.

Zapraszamy na stronę na FB - http://www.facebook.com/Kaligrafia

W razie pytań chętnie doradzimy i wszystko wyjaśnimy - proszę pisać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.