20-27 lipca 2023

Friends of a feather flock together.

ŁUGAD podróż nad jezioro Wigry zawsze odwdzięcza się pięknymi widokami w trasie, a zwłaszcza już na miejscu tak urokliwego zakątka Polski jakim jest Suwalszczyzna. A jeśli jeszcze wybieramy się do eremu wigierskiego na kaligrafię, to jest to połączenie idealne! Wystarczy jedna literka, aby zaczęła się wielka przygoda z pięknym pisaniem. A journey of a thousand miles begins with a single... letter. Odważmy się na tę podróż! Kaligrafia w Wigrach to połączenie wspaniałej okolicy z niebanalną i bardzo odprężającą rozrywką. Letnia Szkoła Kaligrafii w Wigrach to kolebka letnich szkół kaligrafii w ogóle, dlatego zawsze chętnie tam wracamy...

Tutorzy i tematy

Podczas Letniej Szkoły Kaligrafii w Wigrach proponujemy naukę od podstaw pod okiem Grzegorza Barasińskiego. W zgłoszeniu można napisać o swoich oczekiwaniach i pismach, które chciałoby się najbardziej poznać. Celem Letniej Szkoły jest stworzenie kaligraficznej pracy, dlatego warto pojechać do wigierskiego klasztoru z wybranymi tekstami, którym warto poświęcić tyle czasu i zachodu. Krótsze cytaty, sentencje, fragmenty poezji i Biblii, ulubione teksty - to wszystko nadaje się do kaligrafowania, wszak pamiętamy z pierwszej Letniej Szkoły Kaligrafii, że pisanie to nie gadanie (Konopielka, E. Redliński). Prace zostaną zaprezentowane podczas kameralnej wystawy w środę 26 lipca 2023.

Ramowy plan dnia

Na podstawie wszystkich wcześniejszych wyjazdów uczestnikom Letniej Szkoły w Wigrach proponujemy następujący plan dnia.

W czwartek 20 lipca przyjazd do klasztoru, zakwaterowanie, spotkanie powitalne ok. godz. 20.00.

8.00 śniadanie w Domu Królewskim
9.00 wykład
10.00-13.30 praca warsztatowa
przerwa - obiad we własnym zakresie i rekreacja, możliwość indywidualnego pisania w skryptorium
(posiłki można spożywać w hotelowej restauracji, w pensjonacie "U Haliny", w smażalni ryb nieopodal lub tawernie, dookoła wzgórza rozmieszczone są także stoiska, gdzie można nabyć regionalne produkty takie jak słoiki, miody, pieczywo i słodkie wypieki, soczewiaki, pierogi wigierskie)
17.00-19.00 praca warsztatowa, konsultacje
19.00 przerwa
20.00 wieczorne spotkania i dalsza praca warsztatowa

Sumarycznie zaplanowaliśmy ok. 40 h zajęć.

Odjazd w czwartek 27 lipca po śniadaniu, wykwaterowanie do godz. 11.00. Chętnych, którzy chcieliby rozkoszować się urokami Wigier dłużej, prosimy o zgłoszenie chęci przedłużenia pobytu w recepcji hotelu odpowiednio wcześniej. Gdyby ktoś potrzebował przyjechać do Wigier wcześniej, również prosimy o skonsultowanie tego z recepcją hotelu.

Noclegi w Domu Królewskim i Kaplicy Kanclerskiej - Projekt Kamedulski Turnus Kulturalny

Pokój 1-osobowy ze śniadaniem 250,00 zł/doba/osoba plus opłata klimatyczna.

Pokój 2- lub 3-osobowy ze śniadaniem 150,00 zł/doba/osoba plus opłata klimatyczna.

W skład tej oferty wchodzi:
- projekcja filmu o zwyczajach i codzienności oo. Kamedułów;
- możliwość  odkrycia tajemnic historii kompleksu poklasztornego, w tym m. in. pokoi tematycznych, celi kamedulskiej;
- degustacja przysmaków kuchni kamedulskiej;
- wyciszenie w duchu kamedulskim przy wigierskich herbatach ziołowych.
 

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia

Warsztaty i materiały kosztują 1190,00 zł. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wniesienie opłaty rezerwacyjnej 400,00 zł.

Cena przy wczesnych zapisach do końca lutego 2023 - 990,00 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w mailu proszę napisać parę słów o motywacji do nauki kaligrafii i wzięcia udziału w Letniej Szkole Kaligrafii.

Zapraszamy na stronę na FB - http://www.facebook.com/Kaligrafia

W razie pytań chętnie doradzimy i wszystko wyjaśnimy - proszę pisać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnikom pomagamy w transporcie z Suwałk z dworca PKP i PKS, zaś na stronie wydarzenia na FB próbujemy umówić się z innymi uczestnikami, aby jechać wspólnie albo przynajmniej wspólnie zamówić taksówkę z Suwałk.

W skryptorium zorganizowana jest przerwa kawowa.

 

#letniaszkolakaligrafii