Odbywające się co miesiąc warsztaty pięknego pisania poświęcone kursywie angielskiej

OD kilku miłośnicy pięknych liter spotykają się w sobotnie poranki w Warszawie, aby pod okiem Grzegorza Barasińskiego trenować kaligrafię. Grupa spotykająca się w godzinach 10:00-14:00 gromadzi z wielką korzyścią dla wszystkich osoby zarówno początkujące, jak i zaawansowane. Dzięki temu warsztaty to kaligraficzny tygiel ożywczych inspiracji, wymiany doświadczeń i powtarzania wiedzy. Kaligrafujemy głównie pismem coppeprplate, ale istnieje również możliwość zgłaszania przed zajęciami własnych potrzeb i propozycji, zwłaszcza z pism, które prowadzący uczy, ale nie ma z nich oddzielnych zajęć.
Kursywa angielska, zwana również pismem copperplate, jest uznawana za jeden z najpiękniejszych krojów liter. Nazwa wywodzi się od grawerowania na miedzianej płytce (ang. a copper plate). Na warsztatach uczymy się pisać stalówkami typu fleksującymi (elastycznymi). Każdy uczestnik sam decyduje, na ile zajęć zamierza przyjść, ile zajęć potrzebuje; każdy dostaje ćwiczenia, rady, wskazówki dopasowane do siebie, dlatego na zajęcia przychodzą zarówno zaawansowani kaligrafujący miłośnicy pięknego pisania, traktując je jako konsultacje w problematycznych sprawach, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z kaligrafią. Warsztaty przebiegają zazwyczaj podobnie - zaczynamy od krótkiej prelekcji na temat historii pisma, następnie uczestnicy mogą wypróbować przeróżne narzędzia do kaligrafii, po czym prowadzący proponuje ćwiczenia, litery, wprawki na dany poziom, a do następnego etapu przechodzimy po opanowaniu danych umiejętności. Przez całe warsztaty przychodzi się do prowadzącego na korektę. Materiały na zajęciach są zapewnione.
Czas trwania: 4 h od 10.00 do 14.00.
Cena: 120,00 zł/spotkanie
Prowadzenie: Grzegorz Barasiński / Magdalena Konieczkowska

Terminy: 30 września 2017, 14 października 2017, 18 listopada 2017, 20 stycznia 2018, 10 lutego 2018, 10 marca 2018, 14 kwietnia 2018, 19 maja 2018, 16 czerwca 2018.

Miejsce: salka przy ul. Twardej 1, obok kościoła Wszystkich Świętych.

Zapisy: drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przy zapisach koniecznie prosimy o podanie nazwy miasta, wskazanie daty i napisanie paru słów o motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numeru kontaktowego i ewentualnie wskazanie innego pisma, jakiego chcieliby Państwo się uczyć.

Hello

Hello
Warszawo

Popiszemy?