Comiesięczne warsztaty pięknego pisania poświęcone kursywie angielskiej, czyli pismu copperplate

NIEMAL dziesięć lat temu rozpoczęły się sobotnie warsztaty kaligrafii w Warszawie, z których rozwinęła się nasza szkoła w stolicy. Miłośnicy pięknych liter spotykają się w weekendowe poranki i pod czujnym okiem założyciela Szkoły Kaligrafii Grzegorza Barasińskiego zgłębiają tajniki pisma. Warsztaty gromadzą z wymierną korzyścią zarówno początkujących, jak i zaawansowanych uczniów, co sprawia, że zajęcia stają się tyglem ożywczych inspiracji, wymiany doświadczeń, serdecznych dyskusji i ustawicznego powtarzania wiedzy. W drugą sobotę miesiąca kaligrafujemy głównie pismem copperplate, ale istnieje również możliwość zgłaszania przed zajęciami własnych potrzeb i propozycji, zwłaszcza z pism, które prowadzący uczy, ale nie ma z nich oddzielnych zajęć. Przecież copperplate jako technika nie musi się ograniczać do alfabetu łacińskiego - do wyboru mamy cyrylicę, pismo greckie, kurrentę, pismo spencerskie itp.

Kursywa angielska, zwana również pismem copperplate, jest uznawana za jeden z najpiękniejszych krojów liter. Nazwa wywodzi się od grawerowania na miedzianej płytce (ang. a copper plate). Na warsztatach uczymy się pisać stalówkami typu fleks, czyli fleksującymi (elastycznymi). Każdy uczestnik sam decyduje, na ile zajęć zamierza przyjść oraz ile zajęć potrzebuje; każdy dostaje ćwiczenia, rady, wskazówki dopasowane do siebie, dlatego na zajęcia przychodzą zarówno zaawansowani kaligrafujący miłośnicy pięknego pisania, traktując je jako konsultacje w problematycznych sprawach, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z kaligrafią. Warsztaty przebiegają według ustalonego przez lata schematu - zaczynamy od krótkiej prelekcji na temat historii pisma, następnie uczestnicy mogą wypróbować przeróżne narzędzia do kaligrafii, po czym prowadzący proponuje ćwiczenia, litery, wprawki na dany poziom, a do następnego etapu przechodzimy po opanowaniu danych umiejętności. Przez całe warsztaty przychodzi się do prowadzącego na korektę. Materiały wykorzystywane na zajęciach są zapewnione, a każdy uczestnik po zajęciach dostaje stalówkę. Po warsztatach podstawowe narzędzia można od razu zakupić. Można płacić kartą! Przerwy można spędzić w naszym kaligraficznym saloniku przy gorącej herbacie lub kawie.
 
Czas trwania: 4 h od 10.00 do 14.00.
Cena: 120,00 zł/spotkanie
Prowadzenie: Grzegorz Barasiński

Terminy:
21 września 2019
19 października 2019
16 listopada 2019
7 grudnia 2019
11 stycznia 2020
8 lutego 2020
14 marca 2020
18 kwietnia 2020
16 maja 2020
13 czerwca 2020.

Miejsce: pracownia przy Trębackiej 3/54, Warszawa.

Zapisy: drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; zwłaszcza przy pierwszym zapisie prosimy o wskazanie daty i napisanie paru słów o motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numeru kontaktowego i ewentualnie wskazanie innego pisma, jakiego chcieliby Państwo się uczyć.

Hello

Hello
Warszawo

Popiszemy?