Kurs kaligrafii copperplate w Warszawie

Semestralny kurs pięknego pisania krojem Copperplate w Warszawie

PISMO Copperplate kojarzymy z wielu miejsc, nawet jeśli nie znamy tej fachowej nazwy. Copperplate pojawia się na czekoladach Wedla, pralinkach, perfumach, na szyldach butików i eleganckich salonów. Wiemy, że przed wojną wszyscy tak pisali, i że to pismo posiada mnóstwo zawijasów, esów-floresów. Pismo copperplate może też pojawić się pod nazwą pismo angielskie, kursywa angielska, pismo rondowe, rondówka, a po angielsku English Round Letter, Ladies' Hand, Engrossers' Script, Engravers' Script.

Pismo copperplate w przemyślany sposób rozwinęło wcześniejsze rozwiązania łączenia liter i szybkiego pisania (choćby w takim piśmie jak italika), natomiast dzięki zastosowaniu oryginalnego sposobu tworzenia kresek grubych i cienkich (to znaczy przez naciskanie narzędzia podczas ruchu w dół) stało się wręcz istotą kaligrafii - połączenie piękna, logiki i użyteczności, albowiem copperplate został stworzony nie tylko dla szybkiego pisania, ale i też szybkiego czytania. Technikę copperplate'a przejęły inne pisma, takie jak kurrenta, pismo spencerskie, nowożytna cyrylica. 
 
Semestralny kurs trwa 30 h, raz w tygodniu 2 h - takie zajęcia pozwalają osiągać najlepsze rezultaty w sztuce kaligrafii. Śmiało możemy porównać kaligrafowanie z nauką języków albo gry na istrumencie muzycznym, podczas których regularność i planowość najkorzystniej wpływają na osiąganie postępy.
 
Terminy spotkań: 28 lutego, 7, 14, 21, 28 marca, 4, 11, 18, 25 kwietnia, 9, 16, 23, 30 maja, 6, 13 czerwca 2018.
 
Prowadzący:

Jacek Pacholski

 
Termin  w semestrze letnim 2018:
  • środa, godz. 17.00-19.00 (plac Grzybowski, budynek na placu po prawej stronie kościoła pw. Wszystkich świętych), Pierwsze zajęcia - 28 lutego 2018
  • (nowy termin) czwartek, godz. 9.00-11.00 - prowadzimy aktualnie zapisy, kurs ruszy 13 marca.
 
 
 

Cena: 690,00 zł/semestr; dla studentów 550,00 zł; pojedyncze spotkanie kosztuje 65,00 zł. Wszyscy, którzy zapiszą się na kurs copperplate i wpłacą zaliczkę do 31 stycznia 2018, mogą skorzystać z ceny studenckiej. Na warsztatach uczestnicy mogą korzystać ze szkolnych atramentów, można pożyczyć obsadkę, w papier i w stalówki uczestnicy zaopatrują się we własnym zakresie (nauczyciel pomaga w wyborze). https://calligraphers.eu

 

Zapisy: drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przy zapisach koniecznie prosimy o podanie imienia i nazwiska, napisanie kilku słów o motywacji do nauki, zostawienie numeru kontaktowego i ewentualnie wskazanie innego pisma. Proszę także zaznaczyć, o jaki warsztat chodzi.

Kurs kaligrafii kursywy angielskiej w Warszawie

Kurs kaligrafii
COPPERPLATE

 

 * z jakich elementów składa się litera?

* w którym miejscu zacząć pisanie owalu?

* jak łączyć litery w wyrazach?

* jakimi stalówkami osiągnę najlepsze efekty?

* how to master Copperplate Script?!