Letnia Akademia Kaligrafii 2023

Kraków
23-26 sierpnia 2023

N A koniec wakacji zapraszamy nauczycieli propagujących w swoich szkołach i środowiskach piękne pisanie. Czterodniowy cykl szkoleń oferuje specjalistom w zakresie nauczania początkowego, polonistom, nauczycielom plastyki i przedmiotów artystycznych, a także grafikom, liternikom i typografom oraz wszelkim entuzjastom odręcznego pisma spotkanie z profesjonalnymi kaligrafami, którzy na co dzień zajmują się literą jako dziełem ludzkiej ręki.

Ósma edycja wakacyjnego programu skierowana do tych, którzy pragną zmienić podejści do nauki pisania i nauczania kaligrafii w szkole, do tych, którzy chcą pisać ładniej sami dla siebie i chcą samodoskonalić się, a następnie przekazywać swoje nowe umiejętności i wiedzę uczniom. Miłośników pięknego pisania zapraszamy na Letnią Akademię Kaligrafii w gościnne progi Szkoły Podstawowej Wierchy!  

Na różnorodnych warsztatach skupimy się na procesie pisania od ćwiczenia odpowiednich kompetencji do świadomego panowania nad tekstem i tekstu artystycznego. Nasz kurs ma być inspiracją i pomocą dla nauczycieli, m. in. wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, języka polskiego, historii i plastyki, a także rodziców (w tym szczególnie edukujących dzieci w domu), z którymi chcemy się podzielić wiedzą popartą doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Na Letniej Akademii najważniejszym zadaniem jest trening liter kursywy angielskiej, czyli copperplate, ale litery wykonywane stalówką szeroko ściętą (uncjałą, tekstura, italika itp.) mogą być dodatkową atrakcją na koniec zajęć. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można się konsultować z prowadzącycymi co do innych pism. Oczywiście zalecany jest przyjazd z listą pytań i potrzeb, a my postaramy się pomóc.

Ramowy plan sierpniowych szkoleń kaligraficznych:

9:00 wykład

przerwa kawowa

10:30-14:30 warsztaty w małych grupach

Warsztaty prowadzą: Grzegorz Barasiński & Maciej Tomczyk.

Plan Letniej Akademii Kaligrafii

środa, 23 sierpnia 2023

9.00 wykład/pokaz "Historia i rozwój form kaligraficznych pisma łacińskiego" - Grzegorz Barasiński

czwartek, 24 sierpnia 2023

9.00 wykład "Historia pisma copperplate i wpływ na pismo elementarzowe. Introdukcja kaligrafii do szkoły na przykładzie SP Wierchy" - Grzegorz Barasiński

piątek, 25 sierpnia 2023

9.00 wykład/pokaz "Symbolika liter na przykładzie alfabetu hebrajskiego" - Grzegorz Barasiński

sobota, 26 sierpnia 2023

9.00 wykład "Wykorzystanie zbiorów online w pracy kaligrafa" - Grzegorz Barasiński

 

 

Formularz zgłoszeniowy, rezerwacje oraz szybkie i wygodne płatności dostępne na stronie Bookero: 
https://kaligraf.bookero.pl/

Wybierz kategorię --> Kraków --> LAK - dni albo jeden wybrany dzień.

Cena promocyjna dla dwóch zgłaszających się osób naliczy się automatycznie.

 

Letnia Akademia Kaligrafii odbywa się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Wierchy Stowarzyszenia Sternik przy ulicy Radzikowskiego 52 w Krakowie.

 

Cena promocyjna za osobę przy zgłoszeniu do końca 15 czerwca 2023

Cena regularna za osobę 

4 dni szkolenia

490,00 zł

550,00 zł

4 dni szkolenia
przy dwóch osobach z instytucji
(lub rodziny)

440,00 zł

490,00 zł

1 dzień

150,00 zł

175,00 zł

 

Dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Motto Letniej Akademii Kaligrafii - jak trzeba uczyć dzieci.


Letnia Akademia Kaligrafii 2023

"Trzeba dzieci uczyć pisania w taki sposób, by wydawało się im, że robią to dla zabawy, a nie z mozołem."

Erazm z Rotterdamu