Kraków
25-28 sierpnia 2021

SZÓSTA edycja wakacyjnego programu skierowana do tych, którzy pragną zmienić podejści do nauki pisania i nauczania kaligrafii w szkole, do tych, którzy chcą pisać ładniej sami dla siebie i chcą samodoskonalić się, i chcą następnie przekazywać swoje nowe umiejętności i wiedzę uczniom. Miłośników pięknego pisania zapraszamy na Letnią Akademię Kaligrafii w gościnne progri Szkoły Podstawowej Wierchy!  

Pod koniec sierpnia zapraszamy do Krakowa na kurs kaligrafii pedagogów, którzy w swoich szkołach i środowiskach chcą propagować piękne pisanie. Czterodniowy cykl szkoleń oferuje specjalistom w zakresie nauczania początkowego, polonistom, nauczycielom plastyki i przedmiotów artystycznych, a takżę grafikom, liternikom i typografom oraz wszelkim entuzjastom odręcznego pisma spotkanie z profesjonalnymi kaligrafami, którzy na co dzień zajmują się literą jako dziełem ludzkiej ręki.

Na różnorodnych warsztatach skupimy się na procesie pisania od ćwiczenia odpowiednich kompetencji do świadomego panowania nad tekstem i tekstu artystycznego. Nasz kurs ma być inspiracją i pomocą dla nauczycieli, m. in. wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, języka polskiego, historii i plastyki, a także rodziców (w tym szczególnie edukujących dzieci w domu), z którymi chcemy się podzielić wiedzą popartą dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. W tym roku najważniejszym zadaniem jest trening liter kursywy angielskiej, czyli copperplate, natomiast litery wykonywane stalówką szeroko ściętą (uncjałą, tekstura, italika itp.) będą dodatkową atrakcją na koniec zajęć. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można się konsultować z prowadzącycymi co do innych pism. Oczywiście zalecany jest przyjazd z listą pytań i potrzeb, a my postaramy się pomóc.

Ramowy plan sierpniowych szkoleń kaligraficznych:

9:00 wykład

przerwa kawowa

10:30-14:30 warsztaty w małych grupach

 

Plan Letniej Akademii Kaligrafii

środa, 25 sierpnia 2021

9.00 wykład/pokaz "Historia i rozwój form kaligraficznych pisma łacińskiego" - Grzegorz Barasiński

czwartek, 26 sierpnia 2021

9.00 wykład "Historia pisma copperplate i wpływ na pismo elementarzowe. Introdukcja kaligrafii do szkoły na przykładzie SP Wierchy" - Grzegorz Barasiński

piątek, 27 sierpnia 2021

9.00 wykład/pokaz "Symbolika liter na przykładzie alfabetu hebrajskiego" - Grzegorz Barasiński

sobota, 28 sierpnia 2021

9.00 wykład "Wykorzystanie zbiorów online w pracy kaligrafa" - Grzegorz Barasiński

 

 

Formularz zgłoszeniowy, rezerwacje oraz szybkie i wygodne płatności dostępne na stronie Bookero: 
https://kaligraf.bookero.pl/

Wybierz kategorię --> Kraków --> LAK - dni albo jeden wybrany dzień.

Cena promocyjna dla dwóch zgłaszających się osób naliczy się automatycznie.

 

Letnia Akademia Kaligrafii odbywa się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Wierchy Stowarzyszenia Sternik przy ulicy Radzikowskiego 52 w Krakowie.

 

Cena regularna za osobę

4 dni szkolenia

490,00 zł

4 dni szkolenia
przy dwóch osobach z instytucji
(lub rodziny)

440,00 zł

1 dzień

150,00 zł

 

Dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.