Długo oczekiwany nabór na warsztaty pięknego pisania w Krakowie

SEMESTRALNE warsztaty pięknego pisania odbywają się od października 2023 do lutego 2024; w sumie jeden kurs liczy czternaście spotkań. W dni powszednie spotykamy się popołudniami i wieczorami, skupiając się na konkretnych pismach i zadaniach. Kursy są podzielone na podstawowe (różne pisma historyczne), copperplate i iluminatorskie. Praktycznie na każdy z tych kursów może przyjść całkowicie początkujący skryba, ponieważ jesteśmy pewni, że mieszana grupa istotnie zachęci do dalszych ćwiczeń i będzie mocnym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Szeroki program pism podstawowych został tak przygotowany, aby słuchacze mogli znaleźć interesujące ich kierunki rozwoju. Dlatego adepci kaligrafii poznają różnorodne narzędzia do pisania: stalówki w obsadkach, ptasie pióra, patyki, pędzle, pióra wieczne, narzędzia alternatywne oraz takie media, jak atramenty, tusze, tempery, zagęszczone akwarele, imitacje złota i srebra, ale przede wszystkim poznają wiele różnych krojów liter i będą pisali m.in. uncjałą, minuskułą karolińską i humanistyczną, pismem foundational. Ale lista krojów nie na tym się kończy, a prowadzący chętnie ustali jakieś pisma z uczestnikami!  Jak zostało powiedziane na warsztatach, poziom podstawoych oznacza nie tylko szlifowanie umiejętności kaligraficznych, ale także kompozycyjnych na trudniejszych/innych wersjach poznanych krojów pisma.

Kurs semestralny trwa 28 h i składa się z czternastu 2-godzinnych spotkań. Warsztaty w semestrze zimowym rozpoczną się w październiku, większość materiałów wykorzystywana na zajęciach w cenie (papier, media, można zawsze pożyczyć obsadkę), natomiast w stalówki jako przedmioty dość osobiste należy zaopatrywać się samodzielnie - można je nabyć po zajęciach u prowadzącego.

Zwracamy też uwagę, że drugą możliwością uczęszczania na zajęcia są warsztaty sobotnie - w Krakowie zazwyczaj w pierwsze soboty miesiąca w godz. 10.00-14.00, we wrześniu 2023 roku wyjątkowo odbędą się 23 września.

Miejsce: ul. Grodzka 52, Kraków.

Termin (do wyboru):

  • środy, godz. 16.30-18.30 - copperplate i iluminatorstwo prowadzone przez Grzegorza Barasińskiego, pierwsze zajęcia 11 października 2023;
  • środy, godz. 18.45-20.45 - copperplate i iluminatorstwo prowadzone przez Grzegorza Barasińskiego, pierwsze zajęcia 11 października 2023;
  • czwartki, godz. 15.30-17.30 - copperplate i pisma historyczne prowadozne przez Grzegorza Barasińskiego, pierwsza zajęcia 12 października 2023;
  • czwartki, godz. 17.45-19.45 - copperplate i pisma historyczne prowadozne przez Grzegorza Barasińskiego, pierwsza zajęcia 12 października 2023.

Uwaga, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany miejsca warsztatów bliżej Starego Miasta oraz przesunięcia godzin zajęć o kwadrans.

Koszt: cena regularna 895,00 zł; cena dla uczniów i studentów do 26 roku życia: 755,00 zł. Uwaga, cena wczesnych zapisów, tj. 695,00 zł obowiązuje do 3 września dla wszystkich, którzy zapiszą się i opłacą zajęcia (lub wniosą opłatę rezerwacyjną) do 3 września 2023 r. (w systemie rezerwacyjnym niższa cena wyświetla się automatycznie, studenci zaś proszeni są o zgłaszanie się drogą mailową celem uzyskania zapisu z niższą ceną). Osoby kontynuujące kurs prosimy o zgłaszanie się drogą mailową.

Zapytania można wysyłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., rezerwacje i płatności na stronie kaligraf.bookero.pl/