Całodniowe warsztaty kaligrafii copperplate w Łodzi prowadzone przez Grzegorza Barasińskiego.

RZEKROJOWE warsztaty z kroju copperplate, który znamy także pod nazwą kursywa angielska, pismo angielskie. PKrój ten jest uznawany za jeden z najpiękniejszych, a na pewno najczęściej jest wybierany do dłuższego trenowania na warsztatac semestralnych. Nazwa wywodzi się od grawerowania na miedzianej płytce (ang. a copper plate), stąd też możemy nazywać to pismo Engraver's Script. Na warsztatach nauczymy się pisania stalówkami fleksującymi (elastycznymi), ale też poświęcimy parę kwadransów na technikę cieniowania liter za pomocą ołówka. Ponieważ to są warsztaty, skupimy się na praktyce, ale zaczniemy od krótkiej prelekcji na temat historii copperplate i jego zaletach (i wadach?). Liczymy na owocną dyskusję już w czasie kaligrafowania. 

Każdy dostanie ćwiczenia, rady, wskazówki dopasowane do siebie i poziomu, dlatego jeśli ktoś już kaligrafował copperplatem, może te zajęcia potraktowąć jako konsultacje w problematycznych sprawach. Z założenia te warsztaty mają być od podstaw osób dopiero zaczynające swoją przygodę z kursywą angielską. Warsztaty będę trwały od 10.00 do 19.00 z przerwą.

Koszt: cena regularna 285,00 zł, przy opłaceniu rezerwacji do końca sierpnia 2021 roku cena wynosi 260,00 zł. W cenie są materiały wykorzystywane na zajęciach, wzorniki oraz pięć stalówek typu flex na własność.
Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzący: Grzegorz Barasiński

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 71, ul. Rojna 58 c, Łódź

Termin: 18 września 2021, godz. 10:00-19:00 (z godzinną przerwą).

Zapisy: przez wtyczkę na stronie Szkoły Kaligrafii lub na stronie https://kaligraf.bookero.pl/
Rezerwując miejsce i termin należy dokonać opłaty online w ciągu 15 minut.

{bookero service=“ID_14936"}