Intensywne 8-godzinne warsztaty kaligraficzne poświęcone pismu angielskiemu

DOROCZNE warsztaty z Copperplate'a odbędą się w Warszawie w świątecznej aurze w sobotę 16 grudnia 2023 roku w skryptorium przy ul. Trębackiej 3/54. Seminarium odbędzie się po raz dziewiąty! Całodniowe 8-godzinne zajęcia polecane są i dla zawodowców, i dla amatorów; to idealna okazja, aby rozpocząć przygodę z pięknym pisaniem, albo poświęcić ten dzień na poważny trening. Po tym kursie można rozważyć zapisanie na się kurs semestralny, albo na comiesięczne warsztaty sobotnie, albo kaligraficzną lectio divina, albo Letnią Szkołę Kaligrafii  w Hebdowie.

Warsztaty będę trwały od 10:00 do 19:00 z przerwą. Podczas zajęć będziemy uczyli się XVIII-wiecznych kanonów pisma copperplate zebranych przez George'a Bickhama w Universal Penman, przepisując pastorałki i kolędy - w tym roku prezentujemu najstarszą polską po polsku znaną kolędę Zdrow bądź, krolu anjelski. Polską polską, albowiem najstarsza polska kolędą jest łacińskie Buccinemus in hac die...

Koszt: cena regularna 350,00 zł, przy opłaceniu rezerwacji do 3 grudnia 2023 roku cena wynosi 250,00 zł (promocyjna cena wyświetli się w koszyku po wybraniu tej lekcji). W cenie są materiały wykorzystywane na zajęciach, wzorniki w teczce, obsadka prosta oraz dziesięć stalówek na własność.
Liczba miejsc ograniczona.

Po wczesnych zapisach obowiązuja kody promocyjne: 20% taniej dla uczestników Letniej Szkoły w Hebdowie na hasło Hebdów, dla uczestników Letniej Szkoły w Wigrach na hasło Wigry, dla miłośników kaligrafii na hasło kaligrafia, dla kursantów semestralnych na hasło semestralne, oraz dla tych, którzy frustrują się copperplatem, na hasło copperfield.

Prowadzący: Grzegorz Barasiński

Miejsce: pracownia przy ul. Trębackiej 3/54, Warszawa.

Termin: 16 grudnia 2023 r., godz. 10:00-19:00 (z godzinną przerwą).
Na przerwie można wyjść na miasto albo zostać w pracowni, na miejscu można częstować się kawą i herbatą.

Zapisy i informacje: https://kaligraf.bookero.pl/


 

 

 

Warszawa, 16 grudnia 2023 Copperplate

Piękne pisanie zaczyna się od kursywy angielskiej

 

Seminarium kaligraficzne Copperplate

Piękne pisanie zaczyna się od kursywy angielskiej