Letnia Akademia Kaligrafii 2015

Letnia Akademia Kaligrafii
Kraków 19-22 sierpnia 2015

Czy wyobrażacie sobie szkołę, która żyje kaligrafią? Szkołę, która autentycznie tętni pasją do pięknego pisania, pełna jest małych kaligrafów, pomysłowych i rzutkich? Czy możecie sobie wyobrazić zajęcia, na przykład świetlicowe, gdzie zamiast hałasu panuje wyciszenie i twórcza koncentracja, gdzie wychowawcy zamiast „Bawimy się w Króla Milczka” mówią „Wyciągamy pióra i atramenty!” I za pomocą tych brudzących i ostrych narządzi opanowują grupę? Albo czy słyszeliście kiedyś rozmowy chłopaków i dziewczyn, którzy prześcigają się w pomysłach, jak wykonać napis na gazetkę? Ja mam przy sobie patyk, u góry zrobimy gotykiem! - A pod spodem szpachelką uncjałą!

My takie szkoły znamy, w takich szkołach pracujemy i chcemy z Państwem podzielić się sekretem, jak zachęcić młodzież do pisania w ogóle, jak zachęcić ich do ćwiczenia własnego charakteru.

 

Przed powrotem do szkoły zapraszamy wszystkich pedagogów propagujących piękne pisanie w szkole na wakacyjny kurs kaligrafii. Czterodniowy cykl szkoleń oferuje specjalistom w zakresie nauczania początkowego, polonistom, nauczycielom plastyki i przedmiotów artystycznych, a takżę grafikom, liternikom i typografom oraz wszelkim entuzjastom odręcznego pisma spotkanie z profesjonalnymi kaligrafami, którzy na co dzień zajmują się literą jako dziełem ludzkiej ręki.

Na różnorodnych warsztatach skupimy się na procesie pisania od ćwiczenia odpowiednich kompetencji do świadomego panowania nad tekstem i tekstu artystycznego. Nasz kurs ma być inspiracją i pomocą dla nauczycieli, m. in. wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, języka polskiego, historii i plastyki, a także rodziców (w tym szczególnie edukujących dzieci w domu), z którymi chcemy się podzielić wiedzą popartą dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Ramowy plan sierpniowych szkoleń kaligraficznych:

9:00 wykład

11:00-15:00 warsztaty w małych grupach

przerwa obiadowa

17:00 lekcje muzealne

Zwieńczeniem wakacyjnych warsztatów będzie wernisaż wystawy kaligrafów, członków Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, uczniów i nauczycieli Szkoły Kaligrafii, w Dworze Marsów - Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej w Limanowej 23 sierpnia o godz. 16:00.

Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe tematy wykładów, warsztatów, nazwiska prowadzących, skalę atrakcji będziemy uzupełniać na bieżąco.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy: http://goo.gl/forms/tncvH2W6F2

Dołącz do wydarzenia na FB: Letnia Akademia Kaligrafii

 

 

 

statuetka-sloneczniki
 

miejsce odkrywania talentow

  stowarzyszenie-bibliotekarzy-polskich-logo
  Kaligraf jest laureatem Złotych Słoneczników 2012 w kategorii Język za prowadzenie warsztatów kaligrafii dla dzieci.

  W Roku Odkrywania Talentów nasze warsztaty zostały ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Miejscem Odkrywania Talentów.   Nasze wydarzenie "Z Kells do Krakowa" zajęło pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze wydarzenie biblioteczne w roku 2013, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.