Warsztaty kaligrafii prowadzone przez Daniela Dostala aka Signum et Imago w warszawskim skryptorium.

W  SOBOTĘ 2 września 2023 o godz. 11.00 zapraszamy do warszawskiego skryptorium przy Trębackiej na spotkanie z Danielem Dostalem. Dzięki hebdowskim reminiscencjom zanurzymy się ponownie we wspaniałym świecie bastardy. Na warsztatach poznamy najpiękniejszą odmianę tego pisma, będąca wzorem dla innych narodowych odmian - bastardę burgundzką. Naszą inspiracją będzie powstały na dworze Filipa Dobrego rękopis "Powieści o Girarcie z Roussillon". Aby zgłębić genezę bastardy, zapoznamy się również z kursywą gotycką. Tu naszym wzorem będzie osobisty notatnik Karola Orleańskiego, zawierający jego utwory poetyckie. Wszystko to na tle wstrząsającego średniowieczną Francją konfliktu dwóch stronnictw, w którym zarówno Karol jak i Filip odegrali znaczącą rolę.

Nawet jeśli nie posiadacie żadnego doświadczenia kaligraficznego, dzięki wskazówkom prowadzącego i odpowiednio dobranym materiałom szkoleniowym, bardzo szybko planujecie podstawy tych dwóch najpopularniejszych odmian średniowiecznego pisma. Materiały zapewnione na warsztatach, po zajęciach podstawowe przybory można zakupić u prowadzących.
 

Termin: 2 września 2023, godz. 11.00-15.00

Prowadzący: Daniel Dostal - Signum & Imago

Koszt: 150,00 zł od osoby

Miejsce - warszawskie skryptorium przy Trębackiej 3/54.

Zapisy, rezerwacja i szybkie płatności na stronie: https://kaligraf.bookero.pl/

Warsztaty w Szkole Kaligrafii - Daniel Dostal


Lilia i burgundzki krzyż

Od kursywy gotyckiej do bastardy burgundzkiej. Hebdowskie reminiscencje - warsztaty kaligrafii w warszawskim skryptorium z Danielem Dostalem. Warsztayt kaligrafii - od kursywy gotyckiej do bastardy burgundkziej