Warsztaty z kompozycji kaligraficznej i liternictwa

TO specjalne warsztaty, podczas których pracujemy nie atramentem i stalówkami, ale ołówkiem. Tym niezwykłym narzędziem jesteśmy w stanie zaprojektować rozbudowane, skomplikowane i niezwykle dopracowane w szczegółach litery, układając jest w wyrazy, zdania, kompozycje. Projekt to bardzo ważny etap przed wektoryzacją lub przed nakładaniem medium na szkic, więc zanim osiągniemy zniewalający efekt złotych liter jak na zdjęciu powyżej - trzeba się napracować ołówkiem.

Warsztaty liternicze to zaskakujące zderzenie światów. Nawet praktykujący kaligrafowie, którzy radzą sobie z gestem i płynnym kreśleniem linii w literach, mogą być zaskoczeni projektowaniem litery za pomocą ołówka i ręcznym ustawianiem światła. Co przychodzi z łatwością podczas kaligrafowania narzędziem  ustalonej już szerokości, to w liternictwie jest wyzwaniem. Drugie zderzenie jest między światem cyfrowym i analogowym - przyjemne uczucie obcowania z papierem i ołówkiem oraz ograniczona ilość cofnięć ruchu - albo piszemy delikatnie ołówkiem, albo w końcu kreski zbyt mocno postawionej nie da się wymazać. Liternictwo to satysfakcjonujące wyzwanie, a najlepiej uczyć się od najlepszych. Pobieżne spojrzenie na prace Mateusza Witczaka pozwala zrozumieć, dlaczego ołówkowe szkice zawładnęły Instagramem i skryptorium.

Zapewniamy materiały na zajęciach.

Termin: 30 marca 2019
Miejsce: skryptorium przy Trębackiej 3/54, Warszawa
 
Czas trwania: 8 h z przerwą, w godz. 10.00-19.00
Koszt: 250,00 zł
Prowadzenie: Mateusz Witczak
 

Zapisy: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisach prosimy o napisanie paru słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numeru kontaktowego.

 

Mateusz Witczak Design

Calligraphy & Lettering

warsztaty liternicze z Mateuszem Witczakiem w Warszawie