Warsztaty z brush letteringu w Warszawie

Brush lettering - kaligrafia wykonywana pędzlem

ODKŁADAMY na moment stalówki w obsadkach, zastępując je pędzlami o drobnym, okrągłym szpicu oraz brush penami, czyli pisakami pędzelkowymi napełnionymi już atramentem. Końcówki pędzli są bardzo miękkie i elastyczne, nad wyraz wrażliwe na każdy nacisk, przez co możemy uzyskać znaczny kontrast między linią cienką, a pogrubieniem, a także charakterystyczne przerywane kreski.

 

Brush lettering to zajęcia zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych adeptów sztuki pięknego pisania. Osoby nowe będą miały okazję do rozluźnienia ręki, rozpisania się, natomiast kaligrafownie bardziej zaawansowani odkryją nowe narzędzia i możliwości, jakie daje nam pozornie prosty pędzel.

Obiektem naszych zainteresowań nie będzie tylko litera, ponieważ porozmawiamy także o podstawowych właściwościach papieru, jak je wykorzystać oraz w jaki sposób łączyć ze sobą rozmaite ciecze pisarskie. Zahaczymy również o samo zagadnienie kaligrafii współczesnej oraz narzędzi stosowanych przez współczesnego skrybę. Stworzymy własne kompozycje akwarelowo-liternicze. Na zajęciach będzie można wypróbować brush penów różnych producentów, tak by znaleźć dla siebie najbardziej odpowiednie narzędzie.

Wszystkie materiały wykorzystywane na zajęciach są zapewnione.

Termin: 13 kwietnia 2019
Miejsce: skryptorium przy Trębackiej 3/54, Warszawa
 
Czas trwania: 8 h z przerwą, w godz. 10.00-19.00
Koszt: cena regularna 240,00 zł, cena promocyjna 195,00 zł przy wpłacie zaliczki do 8 marca 2019 br.
Prowadzenie: Aleksandra Ćwikowska

Zapisy: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisach prosimy o wpisanie w temat wiadomości nazwy miasta, napisanie paru słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numeru kontaktowego.

 

Brush lettering Warszawa

Brush lettering

warsztaty kaligrafii Warszawie 13 kwietnia 2019

prowadzi Aleksandra Ćwikowska vel Nibme