Do skryptorium nie wchodzi się bezkarnie!

Warsztaty semestralne w semestrze letnim 2019 - wszystko, co chciałeś zrobić, ale się bałeś

JEŻELI jest coś kaligraficznego, co zawsze chciałeś zrobić, ale bałeś samemu, oto jest kurs dla Ciebie. Podczas czternastu 2-godzinnych spotkań będziemy zajmowali się niekonwencjonalnymi literami i metodami tworzenia kaligrafii. Kurs semestralny trwa 28 h, odbywa się w czwartki o 20.00 w skryptorium przy Trębackiej 3/54.


Zajęcia są propozycją dla tych, którzy już kaligrafują, jednakże niepokorne dusze pragnące eksperymentów oraz początkujący, którzy kochają eksperymentowanie i chcą zacząć w tym terminie, też są mile widziani! Na warsztatach będziemy pisać nie tylko stalówkami na gładkim prostym papierze - będziemy poszukiwać najbardziej nietypowych narzędzi i mediów, a podłoże im bardziej nietypowe, tym lepiej. Niektórze narzędzia pisarskie będziemy przygotować samodzielnie, pouczymy się pisania cole penem, ruling penem, grafionem i gęsim piórem we współczesnym wydaniu. Na warsztatach połączymy rysunek z literą, zajmiemy się zagadnieniami kompozycyjnymi oraz kaligraficzną abstrakcją. Do tego brush lettering i kaligrafia wielkoformatowa! Uczestnictwo w innych kursach kaligrafii na pewno pomoże odnaleźć się na tych zajęciach, ale nie oczekujemy znajomości kaligrafii na starcie, początkujący są mile widziani.

To wszystko z Aleksandrą Ćwikowską w czwartki o godz. 20.00!
Pierwsze zajęcia 7 marca 2019 roku.   

Terminy zajęć: 7, 14, 21, 28 marca, 4, 11, 25 kwietnia, 9, 16, 23, 30 maja, 6, 13, 20 czerwca 2019.

Prowadzący:

  • Aleksandra Ćwikowska

Cena: 690,00 zł/semestr; pojedyncze spotkanie kosztuje 65,00 zł. Wszyscy, którzy zapiszą się na czwartkowy kurs kaligrafii i wpłacą zaliczkę do końca grudnia 2018 roku, mogą skorzystać z ceny promocyjnej 550,00 zł/semestr. Na warsztatach uczestnicy mogą korzystać ze szkolnych atramentów, można pożyczyć obsadkę. W stalówki (i inne alternatywne przyrządy) uczestnicy zaopatrują się we własnym zakresie (nauczyciel pomaga w wyborze). https://calligraphers.eu

Zapisy przyjmujemy drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisie prosimy o napisanie kilku słów motywacji do nauki kaligrafii oraz koniecznie o pozostawienie numeru kontaktowego. Proszę także nie zapomnieć o wskazaniu preferowanego terminu zajęć!