Do skryptorium nie wchodzi się bezkarnie!

Oficjalne otwarcie skryptorium w Warszawie 20-21 grudnia 2018 roku

TO jedno z najważniejszych wydarzeń w historii firmy Kaligraf w ogóle. W wigilię wspomnienia patrona Szkoły Kaligrafii, tj. Jana Kantego, odebraliśmy klucze do naszego warszawskiego skryptorium i już tam się odbywają wszystkie zajęcia, ale oficjalnie zapraszamy 20 grudnia, tuż przed wspomnieniem innego patrona skrybów, iluminatorów i zawodów związanych z książką, czyli Jana Ewangelisty. Po dekadzie działalności stawiamy kamień milowy, a historia zatacza koło, bo oto po tylu latach prowadzenia zajęć w stolicy wracamy do miejsca, gdzie odbywały się pierwsze warsztaty kaligrafii, wtedy w przyjaznym progach Muzeum Drukarstwa Warszawskiego.

Wielu uczniów na pewno pamięta nasze wspólne kaligrafowanie na Trębackiej. Z całego serca pozdrawiam wszystkich moich uczniów, a potem uczniów moich uczniów, wszystkich skrybów spotkanych na Trębackiej, w Rakowcu, w Sztukarni i wielu innych miejscach Warszawy. Tę wielką 100-metrową pracownię przy Trębackiej otwieramy dzięki naszym kursantom i też dla nich. Ci adepci sztuki kaligrafii, niektórzy raz, niektórzy przez wiele lat, znosząc trudy i niewygody, przeżywając z nami cienie i blaski, towarzyszą nam w budowie Szkoły Kaligrafii. Bo każda szkoła może istnieć tylko wtedy, jeśli są uczniowie - więc dziękuję, że jesteście.

Aby przyzwyczaić się do nowego adresu filii Szkoły Kaligrafii, prosimy wysyłać nam kartki, pocztówki, listy, oczywiście wykaligrafowane... Z nadesłanej do końca listopada korespondencji wybierzemy jednego skrybę, który będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w warszawskich warsztatach semestralnych.

Ponadto osoby, który jeszcze nigdy nie były u nas na zajęciach, a zapiszą się na kaligraficzny newsletter warszawski i potwierdzą udział w otwarciu skryptorium i udostępnią facebookowe wydarzenie, otrzymają firmowy notes z gęsim piórem. (Wystarczy napisać o chęci przyjścia i otrzymywania newslettera na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uwaga, liczba notesów ograniczona!)

Wśród atrakcji wydarzenia będzie możliwość uczestnictwa w krótkich lekcjach/pokazach prowadzonych przez wielu nauczycieli Szkoły Kaligrafii. Każdy będzie mógł otrzymać wykaligrafowane imię, a jeśli ktoś przyjdzie ze swoją książką - kaligrafowie wypiszą dedykację. W szczególnym przedświątecznym okresie będzie to wartość dodana każdego prezentu!

Warzony na miejscu atrament (z herbaty, galasów, orzechów itp.) będzie można otrzymać pod warunkiem zameldowania się na stronie Kaligraf. Zapraszamy do współtworzenia i budowania Szkoły Kaligrafii!

Szkoła Kaligrafii
ul. Trębacka 3/54

Do zobaczenia na Trębackiej!

Grzegorz Barasiński

czwartek 20 grudnia 2018
* impreza pt. poznaj swojego sąsiada
* pokaz kaligrafowania po ścianach