Warsztaty kaligrafii dla początkujących w Warszawie

Warsztaty pięknego pisania dla początkujących w Warszawie 

WARSZAWSKIM słuchaczom naszej Szkoły Kaligrafii proponujemy warsztaty kaligraficzne dwa razy miesiącu - w grupach dla początkujących i zaawansowanych. Od stycznia do czerwca nowe zajęcia na poziomie podstawowym prowadzi Marta Umińska. Grupa początkująca będzie spotykać się w godzinach 10.00-14.00 oraz 15.00-19.00 w Domu Kultury Rakowiec przy Wiślickiej 8. Dla uczestników zawsze mamy pewne propozycje, jakich krojów liter mogą się uczyć, można również uczyć się pism, które już były omawiane na kursie. Kurs podstawowy obejmie naukę pism wczesnośredniowiecznych, gotyckich i renesansowych w różnych wariantach, zastosowanie kaligrafii współcześnie oraz redagowanie krótkich tekstów.

Każdy uczestnik sam decyduje, na ile zajęć zamierza przyjść, ile zajęć potrzebuje; każdy dostaje ćwiczenia, rady, wskazówki dopasowane do siebie, dlatego też na warsztaty będzie można przyjść w ciągu roku w dowolnym momencie. 
Czas trwania: 4 h od 10.00 do 14.00 lub 15.00-19.00 (do wyboru)
Cena: regularna 100,00 zł/spotkanie, dla uczniów do 15 roku życia 70,00 zł/spotkanie

Prowadzenie: Marta Umińska

Terminy i tematyka:

7 stycznia 2017 - Foundational, czyli powrót do średniowiecznych źródeł w XIX wieku

dodatkowymi termin przed warszawskimi feriami zimowymi: 4 lutego 2017 - Uncjała, foundational i pismo sekretarskie. Zapraszamy szczególnie uczniów, aby starczyło im zadań na całe ferie. 

18 lutego 2017 - Pismo sekretarskie: gotyk w wersji kursywnej, czyli szybkiej i praktycznej

4 marca 2017 - Fraktura – najozdobniejsze pismo gotyckie

1 kwietnia 2017 - Minuskuła humanistyczna – pismo renesansu

22 kwietnia 2017 - Minuskuła humanistyczna – pismo renesansu

6 maja 2017 - Italika – pismo kancelarii papieskiej i dworu angielskiego

27 maja 2017 - niespodzianka (uwaga: termin przeniesiony z 3 czerwca 2017)

Miejsce: Dom Kultury Rakowiec, ul. Wiślicka 8, Warszawa

Zapisy: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przy zapisach mailowych prosimy o wpisanie w temat wiadomości nazwy miasta, napisanie paru słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numery kontaktowego i ewentualnie przedstawienie własnych potrzeb związanych z nauką kaligrafii.