krakowska Szkoła Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych oraz Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na charytatywne warsztaty kaligrafii na rzecz szesnastolatka wybudzonego ze śpiączki w Klinice Budzik. Piotr Koim potrzebuje teraz funduszy na długotrwałą rehabilitację. Warsztaty, objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, odbędą się w sobotę w 28 marca 2015 roku w godz. 10:00-14:00 w gmachu Collegium Broscianum przy ulicy Grodzkiej 52 w Krakowie. Cały dochód z zajęć zostanie przekazany Piotrowi.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i posiadające już umiejętność pięknego pisania. Aby wziąć udział w zajęciach, należy zapisać się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz wpłacić darowiznę na konto fundacji pomagającej Piotrowi. Potwierdzenie przelewu należy przesłać mailowo do organizatorów.

Fundacja „Złotowianka”, ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów: Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo, 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, w tytule przelewu należy koniecznie wpisać: darowizna na rzecz Koim Piotr K/135. Darowizny można też dokonać poprzez system PayPal na adres mailowy Fundacji Złotowianka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., koniecznie dopisując Piotr Koim K/135 w rubryce tytuł/temat.

Uprawniająca do udziału w zajęciach kwota minimalna wynosi 50,00 zł. Materiały do kaligrafii wykorzystywane na zajęciach są w cenie, uczestnicy warsztatów dostaną na własność wzorniki.