Warsztaty z Maureen Squires w Krakowie

Sobotnie warsztaty w Krakowie z gościem specjalnym - amerykańską kaligraf Maureen Squires

PRZY kaligrafowaniu wcale nie musimy się ograniczać do stalówek w obsadkach - alternatywne narzędzia w wyćwiczonych rękach skryby potrafią dokonać niesamowitych rzeczy. Na zajęciach skupimy się na tym, jak dać odpowiednie rzeczy słowo - artystyczna ekspresja będzie łączyła narzędzia, kolory, fakturę i słowo, tworząc unikatową kompozycję.
To już drugie warsztaty w Polsce, które prowadzi zaprzyjaźniona ze Szkołą Kaligrafii i Polskim Towarzystwem Kaligraficznym amerykańska kaligraf, której przodkowie wyemigrowali do USA z Polski na pocżątku XX wieku. Artystce tej zawdzięczamy bogaty anglojęzyczny księgozbiór, który wielkodusznie ofiarowała nam dla krzewienia sztuki pięknego pisania; trzeba nadmienić, że były to jej prywatne książki, które zgromadziła w czasie całej kariery zawodowej. Kaligraficzna biblioteczka jest otwarta i służy, inspirując dziesiątki uczniów - poznali ją nie tylko słuchacze w Krakowie, ale także na Letnich Szkołach Kaligrafii.
 
Czas trwania: ok. 5 h 10.00 do 15.00 (z przerwą). Na godz. 9.00 zapraszamy na pokaz biblioteczny manuskryptów.
Cena: 120,00 zł/spotkanie; dla pierwszych 5 osób, które zgłoszą się i w wyznaczonym termnie wpłacą zaliczkę cena 100,00 zł.
Prowadzenie: Maureen Squires

Termin: 23 września 2017
Miejsce:
ul. Karmelickiej 19 (klasztor OO. Karmelitów na Piasku, sala Eliaszówka – wejście przez parking).

Zapisy: drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przy zapisach koniecznie prosimy o podanie imienia i nazwiska, napisanie kilku słów o motywacji do nauki, zostawienie numeru kontaktowego i ewentualnie wskazanie innego pisma. Proszę także zaznaczyć, o jaki warsztat chodzi.

Home - calligraphy by Maureen Squires

You will never be completely at
home again,

because a part of your heart always will be elsewhere.