Kraków
21-24 sierpnia 2019

PO raz piąty przedstawiamy wakacyjny program dla tych, którzy pragną zmienić podejści do nauki pisma oraz kaligrafii w szkole, dla tych, którzy chcą pisać ładniej, samodoskonalić się oraz przekazywać swoje nowe umiejętności i wiedzę swoim uczniom. Miłośników pięknego pisania zapraszamy na Letnią Akademię Kaligrafii!  

Pod koniec sierpnia zapraszamy do Krakowa na kurs kaligrafii pedagogów, którzy w swoich szkołach i środowiskach chcą propagować piękne pisanie. Czterodniowy cykl szkoleń oferuje specjalistom w zakresie nauczania początkowego, polonistom, nauczycielom plastyki i przedmiotów artystycznych, a takżę grafikom, liternikom i typografom oraz wszelkim entuzjastom odręcznego pisma spotkanie z profesjonalnymi kaligrafami, którzy na co dzień zajmują się literą jako dziełem ludzkiej ręki.

Na różnorodnych warsztatach skupimy się na procesie pisania od ćwiczenia odpowiednich kompetencji do świadomego panowania nad tekstem i tekstu artystycznego. Nasz kurs ma być inspiracją i pomocą dla nauczycieli, m. in. wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, języka polskiego, historii i plastyki, a także rodziców (w tym szczególnie edukujących dzieci w domu), z którymi chcemy się podzielić wiedzą popartą dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. W tym roku najważniejszym zadaniem jest trening liter kursywy angielskiej, czyli copperplate, natomiast litery wykonywane stalówką szeroko ściętą (uncjałą, tekstura, italika itp.) będą dodatkową atrakcją na koniec zajęć. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można się konsultować z prowadzącycymi co do innych pism. Oczywiście zalecany jest przyjazd z listą pytań i potrzeb, a my postaramy się pomóc.

Ramowy plan sierpniowych szkoleń kaligraficznych:

9:00 wykłady/pokazy biblioteczne

przerwa kawowa

11:00-15:00 warsztaty w małych grupach

Popołudniami spotkania kaligraficzne

Plan Letniej Akademii Kaligrafii

21 sierpnia 2018

9.00 wykład/pokaz "Historia i rozwój form kaligraficznych pisma łacińskiego" - Grzegorz Barasiński

22 sierpnia 2018

9.00 wykład "Historia pisma copperplate i wpływ na pismo elementarzowe. Introdukcja kaligrafii do szkoły na przykładzie SP Wierchy" - Grzegorz Barasiński

23 sierpnia 2018

9.00 wykład/pokaz "Symbolika liter na przykładzie alfabetu hebrajskiego" - Grzegorz Barasiński

24 sierpnia 2018

9.00 wykład "Wykorzystanie zbiorów online w pracy kaligrafa" - Grzegorz Barasiński

 

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj:
https://docs.google.com/forms/d/17MVJsRWsKgKcwl5tZ8PPRmkTAN6zpxlK1omWzYHMHuQ

 

Letnia Akademia Kaligrafii odbywa się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Wierchy Stowarzyszenia Sternik przy ulicy Radzikowskiego 52 w Krakowie.

 

Cena regularna za osobę

4 dni szkolenia

490,00 zł

4 dni szkolenia
przy dwóch osobach z instytucji
(lub rodziny)

440,00 zł

1 dzień

150,00 zł

 

Dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.