Zapraszamy wszystkich do pisania listu do Świętego Mikołaja - radosnego wchodzenia w świąteczny nastrój. To już szósta edycja naszego wydarzenia, które promuje kaligrafię wśród najmłodszych, młodzieży i dorosłych, a także przypomina dzieła Biskupa z Miry, który swoją postawą uczy nas jak obdarowywać innych. W tym roku na bezpłatne lekcje pięknego pisania zapraszamy uczniów szkół podstawoych w dniach 30 listopada - 5 grudnia 2015, a popołudniami dorosłych i młodzież na warsztaty kaligraficzne. Przez cały czas trwania naszego wydarzenia w Oddziale dla Dzieci "Rajskie Jabłuszko" Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej wyłożony będzie długi zwój, na którym każdy może dopisać swoje życzenia do św. Mikołaja - oczywiście gęsim piórem.

LEKCJE KALIGRAFIILogo - List do Św. Mikołaja

Zapisy na lekcje będziemy przyjmowali telefonicznie od dnia 9 listopada od godz. 10:00 pod numerem telefonu 785 895 850. W tym roku zaproponujemy różne tematy lekcji dopasowane do wieku uczestników. Bardzo prosimy, aby jeden wychowawca zgłaszał do udziału w wydarzeniu tylko jedną klasę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Do uczestnictwa w lekcji Jak zacząć pisać copperplatem zapraszamy uczniów klas II-III, dla uczniów klas IV-V przygotowaliśmy lekcje o średniowiecznych klasztorach i naukę uncjały, natomiast dla szóstoklasistów Najstarszy zapis polskiej mowy - (Księga henrykowska) i ćwiczenia protogotyku. Wierzymy, że dzięki takim tematom lekcja pięknego pisania jeszcze lepiej wpisze się w program realizowany na języku polskim czy historii.

W tym roku pisze razem z nami Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. Informacje o warsztatach w Limanowej dostępne na stronie - http://www.muzeum.limanowa.pl/pl/nwsm/23/list-do-swietego-mikolaja

WARSZTATY KALIGRAFII

Miłośników pięknego pisania, tych, którzy przygodę z literami dopiero chcieliby zacząć, a także zaawansowanych zapraszamy na popołudniowe warsztaty kaligrafii. Zapisy na zajęcia we wtorek i czwartek o godz. 17:00 przyjmujemy mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

KONKURS KALIGRAFICZNY

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniej napisaną kolędę. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Kolęda musi być wykaligrafowana na kartce A3 lub A4. Praca powinna być złożona w Oddziale dla Dzieci WBP lub w pracowni Kaligrafa przy ulicy Grodzkiej 60/12A do 11 grudnia 2015 (termin składania prac został wydłużony). Wyniki zostaną ogłoszone 20 grudnia. Organizatorzy przewidują wyłonienie trzech głównych nagród i wyróżnień. Nagrodami w konkursie będą książki, pióra do kaligrafii, bony do sklepu plastycznego, słodycze.

 

WYSTAWA

Wydarzeniu towarzyszy wystawa kaligrafów. Zaprezentujemy w gmachu WBP część prac z wystawy Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego pt. Homo scribens.

 

WOLONTARIAT

Pragniemy dzielić się naszym doświadczaniem we wprowadzniu kaligrafii do szkół. Zapraszamy studentów i nauczycieli, którzy chcieliby wspomóc nasze wydarzenie pracą wolontariacką. Dla nauczycieli spoza Krakowa oferujemy na czas trwania wydarzenia bezpłatny nocleg.

 

 

Patronat honorowy Organizator

 

bp rysptk logo

kaligraf logo
Partner główny Partner

logo wbp jubileuszowe

 

 Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

 

Sponsor

manufaktura ciuciu

 

Patronat medialny 
czasdzieci

 Logo - Gość Niedzielny

Krakowski Gość Niedzielny

 

 

Informacje o Liście do św. Mikołaja będziemy aktualizować na bieżąco.