Warsztaty iluminatorskie dla początkujących

Tajemnice złota i feerii barw w średniowiecznych inicjałach

ILUMINACJA oznacza oświetlanie, rozjaśnianie, wyjaśnianie; w sensie metaforycznym rozumiemy przez to objaśnianie tekstu za pomocą obrazu, a dosłownie może to być nakładanie płatków prawdziwego złota lub innego szlachetnego materiału. Program kursu iluminatorskiego zakłada naukę kalkowania wzorów, malowania pigmentami, gwaszami, poznanie przepisów na spoiwa do pigmentów, wykonywanie złoceń na mat.

 

Kurs iluminatorski trwa jeden semestr, piętnaście spotkań po 2 h, zajęcia odbywają się w pracowni przy ulicy Grodzkiej 60/12A w Krakowie w czwartki w godzinach 17.00-19.00. Zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisie prosimy o podanie numeru kontaktowego i kilku słów motywacji do nauki.

Prowadzenie: Joanna Sztyrak

Koszt za 1 semestr 600,00 zł, dla studentów 510,00 zł, pojedyncze spotkania kosztuje 50,00 zł.

Przy zapisie i wpłacie zaliczki do 9 stycznia 2017 roku cena dla wszystkich 500,00 zł.

Organizatorzy przewidują możliwość dołączenia do grupy w późniejszym terminie. Najpotrzebniejsze materiały wykorzystywane na zajęciach są w cenie (papier, pigmenty, szlagmetal, szlagaluminium, pędzelki, srebro, mikstiony, kleje pozłotnicze), w pergamin i złoto można zaopatrzyć się indywidualnie.

Semestr letni w roku 2017 rozpocznie się 23 lutego. Kolejne dokładne czwartkowe terminy zostaną ustalone z prowadzącym najpóźniej na pierwszym spotkaniu.