Kurs copperplate dla początkujących

Semestralne warsztaty kaligrafii copperplate od podstaw w semestrze letnim 2017

PISMO copperplate to inaczej kursywa angielska; pismo  to powstało na przełomie XVII i XVIII wieku w kręgu kupców, którzy pisać musieli prędko, gdyż czas to pieniądz. Bezprecedensowo powstało pismo, w którym litery mogły być pisane łącznie bez podnoszenia pióra od papieru. Pismo stworzone w Holandii osiągnęło idealną postać w Wielkiej Brytanii na miedzianej płytce (a copper plate), na której grawerowano litery, a sposób pisania fleksującą stalówką wykorzystano także w piśmie spenserskim i kurrencie. Nawet jeśli nie znamy licznych nazw tego pisma (English Round Letter, Ladies' Hand, Engrossers' Script, Engravers' Script, pismo rondowe, pismo angielskie, rondówka), to i tak często uważamy je za ucieleśnienie ideału kaligrafii.

Trzydzieści godzin semestralnych zajęć to opanowanie elastyczej stalówki, pisanie małych i wielkich liter, poznanie bogactwa wielkich liter i ich możliwości zdobniczych, tworzenie floratur, pisanie zdań i krótkich tekstów, przygotowywanie dłuższych prac oraz stosowanie różnych technik.
 
Prowadzenie: Joanna Sztyrak
 
Koszt za 1 semestr 600,00 zł, dla studentów 510,00 zł,
Pojedyncze spotkanie kosztuje (50,00 zł). Przy zgłoszeniu się do i wpłaceniu zaliczki do 9 stycznia 2017 każdy może skorzystać z ceny studenckiej.
 
Możliwe do wyboru terminy zajęć to:
  • wtorek w godz. 17:00-19:00;
  • środa w godz. 8:30-10:30;
  • środa w godz. 17.15-19.15;
  • czwartek w godz. 17:00-19:00.
Odbędzie się 15 spotkań 2-godzinnych w semestrze. Pierwsze zajęcia odpowiednio 28 lutego, 1 i 2 marca 2017 (termin został przeniesiony).

Część materiałów w cenie (na zajęciach zapewniamy papier i atrament), uczestnicy mogą się zaopatrywać we własnym zakresie w stalówki w Sklepie Kaligrafa

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Przy zapisie prosimy o kilka słów motywacji do nauki i zostawienie kontaktowego nr telefonu.

 copperplate sztyrak