Warsztaty iluminatorskie dla początkujących

Tajemnice złotych inicjałów i nieblaknących kolorów w manuskryptach od podstaw

ILUMINACJA oznacza oświetlanie, rozjaśnianie, wyjaśnianie; w sensie metaforycznym rozumiemy przez to objaśnianie tekstu za pomocą obrazu, a dosłownie może to być nakładanie płatków prawdziwego złota lub innego szlachetnego materiału. Program kursu iluminatorskiego zakłada naukę kalkowania wzorów, malowania pigmentami, gwaszami, poznanie przepisów na spoiwa do pigmentów, wykonywanie złoceń na mat.

 

Kurs iluminatorski trwa jeden semestr, piętnaście spotkań po 2 h, zajęcia odbywają się w pracowni przy ulicy Grodzkiej 60/12A w Krakowie w czwartki w godzinach 17.00-19.00. Zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisie prosimy o podanie numeru kontaktowego i kilku słów motywacji do nauki.

Koszt za 1 semestr 600,00 zł, dla studentów 510,00 zł, pojedyncze spotkania kosztuje 50,00 zł.

Organizatorzy przewidują możliwość dołączenia do grupy w późniejszym terminie. Najpotrzebniejsze materiały wykorzystywane na zajęciach są w cenie (papier, pigmenty, szlagmetal, szlagaluminium, pędzelki, srebro, mikstiony, kleje pozłotnicze), w pergamin i złoto należy zaopatrzyć się indywidualnie.

Semestr zimowy w roku 2016 rozpocznie się 20 października.