Kurs kaligrafii Krzyśka Woźniaka - Akwartone

Kurs kaligrafii Tajniki & Tricky KALIgrafiki - warsztaty pięknego pisania dla początkujących

PISAĆ każdy może, ale pisać pięknie, swodobnie i jeszcze w dobrym tempie to wielka sztuka. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w kaligrafii proponujemy kurs Krzyśka Woźniaka vel Akwartone we wtorki o 17:00. Pismo gotyckie i wczesnośredniowieczne, liternictwo nowoczesne i science-fiction wykonywane tradycyjnie stalówkami, a także patykami, piórami, pędzlami i innymi najmniej prawdopodobnymi narzędziami. Czternaście spotkań w semestrze to gruntowne poznanie podstaw, a także rozwinięcie skrzydeł (piór?) na nowe techniki i obszary rozwoju kaligraficznego. Na zajęciach kursanci poznają uncjałę, pisma gotyckie i pisma renesansowe.

Prowadzenie: Krzysztof Woźniak vel Akwartone
Miejsce: pracownia przy Grodzkiej 60/12A, Kraków
Koszt za 1 semestr 500,00 zł, dla studentów 410,00 zł
Pojedyncze spotkanie kosztuje (45,00 zł). Przy zgłoszeniu się do 16 września i wpłaceniu zaliczki każdy może skorzystać z ceny studenckiej.

Termin zajęć: wtorki, godz. 17:00-19:00 (nastąpiła zmiana godziny), 11, 18, 25 października 2016, 8, 15, 22, 29 listopada 2016, 6, 13, 20 grudnia 2016, 10, 17, 24, 31 stycznia 2016. Ewentualne zmiany prowadzący ustali z kursantami.

Odbędzie się 14 spotkań 2-godzinnych w semestrze. Pierwsze zajęcia 11 października 2016.

Materiały na zajęciach w cenie (media, obsadki, papier), uczestnicy mogą się zaopatrywać we własnym zakresie w stalówki w Sklepie Kaligrafa

Przy zapisie prosimy o kilka słów motywacji do nauki i zostawienie kontaktowego nr telefonu.