Kurs copperplate dla początkujących

Semestralne warsztaty kaligrafii copperplate od podstaw w semestrze zimowym 2016

PISMO copperplate to inaczej kursywa angielska powstała na przełomie XVII i XVIII wieku w odpowiedzi na potrzebę kupców, którzy pisać musieli prędko; czas to pieniądz, a piękno było drugą potrzebą. Po raz pierwszy powstało pismo, w którym literki mogły się łączyć jedna z drugą, przez co wyraz można było napisać nawet bez jednego oderwania ręki. Pismo stworzone w Holandii osiągnęło idealną postać w Wielkiej Brytanii na miedzianej płytce (a copper plate), na której grawerowano litery, a sposób pisania fleksującą stalówką wykorzystano także w piśmie spenserskim i kurrencie. Nawet jeśli nie znamy licznych nazw tego pisma (English Round Letter, Ladies' Hand, Engrossers' Script, Engravers' Script, pismo rondowe, pismo angielskie, rondówka), to i tak często uważamy je za ucieleśnienie ideału kaligrafii.

Dodatkowy termin zajęć: czwartek, godz. 17:00-19:00.

Trzydzieści godzin semestralnych zajęć to opanowanie elastyczej stlaówki, pisanie małych i wielkich liter, poznanie bogactwa wielkich liter i ich możliwości zdobniczych, tworzenie floratur, pisanie zdań i krótkich tekstów, przygotowywanie dłuższych prac.
 Warsztaty copperplate - Joanna Sztyrak
Prowadzenie: Joanna Sztyrak
 
Koszt za 1 semestr 600,00 zł, dla studentów 510,00 zł,
Pojedyncze spotkanie kosztuje (55,00 zł). Przy zgłoszeniu się do końca sierpnia i wpłaceniu zaliczki każdy może skorzystać z ceny studenckiej.
 
Możliwe do wyboru terminy zajęć to:
  • wtorek w godz. 19:30-21:30;
  • środa w godz. 17:00-19:00;
  • czwartek w godz. 17:00-19:00 (nowy termin).
Odbędzie się 15 spotkań 2-godzinnych w semestrze. Pierwsze zajęcia odpowiednio 11, 12 i 13 października 2016.
 

Część materiałów w cenie (na zajęciach zapewniamy papier i atrament), uczestnicy mogą się zaopatrywać we własnym zakresie w stalówki w Sklepie Kaligrafa

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zapisie prosimy o kilka słów motywacji do nauki i zostawienie kontaktowego nr telefonu.