Semestralny kurs kaligrafii w Krakowie w semestrze letnim 2022 roku

PÓŁROCZNE warsztaty kaligraficzne w krakowskim skryptorium pod Wawelem odbywają się od marca 2022 do czerwca 2022, w sumie czternaście spotkań. W dni powszednie spotykamy się popołudniami i wieczorami, skupiając się na konkretnych pismach i też zadaniach, kurs podzieliliśmy na zajęcia podstawowe, copperplate i iluminatorskie. Praktycznie na każdy z tych kursów może przyjść całkowicie początkujący skryba, ponieważ jesteśmy pewni, że mieszana grupa istotnie zachęci do dalszych ćwiczeń i będzie mocnym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Szeroki program pism podstawowych został tak przygotowany, aby słuchacze mogli znaleźć interesujące ich kierunki rozwoju. Dlatego adepci kaligrafii poznają różnorodne narzędzia do pisania: stalówki w obsadkach, ptasie pióra, patyki, pędzle, pióra wieczne, narzędzia alternatywne oraz takie media, jak atramenty, tusze, tempery, zagęszczone akwarele, imitacje złota i srebra, ale przede wszystkim poznają wiele różnych krojów liter i będą pisali m.in. uncjałą, minuskułą karolińską i humanistyczną, pismem foundational. Ale lista krojów nie na tym się kończy, a prowadzący chętnie ustali jakieś pisma z uczestnikami!  Jak zostało powiedziane na warsztatach, poziom podstawoych oznacza nie tylko szlifowanie umiejętności kaligraficznych, ale także kompozycyjnych na trudniejszych/innych wersjach poznanych krojów pisma.

Kurs semestralny trwa 28 h i składa się czternastu 2-godzinnych spotkań. Warsztaty w semestrze zimowym rozpoczną się w październiku, większość materiałów wykorzystywana na zajęciach w cenie (papier, media, można zawsze pożyczyć obsadkę), natomiast w stalówki jako przedmioty dość osobiste należy zaopatrywać się samodzielnie - można je nabyć po zajęciach u prowadzącego.

Miejsce: pracownia przy Grodzkiej 60/12A, oficyna, Kraków

Termin (do wyboru):

  • poniedziałki, godz. 18:00-20:00 - pisma podstawowe i copperplate, pierwsze zajęcia 7 marca;
  • wtorki, godz. 17.00-19.00 - pisma podstawowe, pierwsze zajęcia 15 marca;
  • środy, godz. 15.30-17.30 - copperplate i iluminatorstwo, pierwsze zajęcia 2 marca;
  • środy, godz. 17.45-19.45 - copperplate i iluminatorstwo, pierwsze zajęcia 9 marca.

Koszt: 640,00 zł, cena dla uczniów i studentów do 26 roku życia: 590,00 zł.

Zapytania można wysyłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., rezerwacje i płatności na stronie kaligraf.bookero.pl/