Kurs kaligrafii copperplate w Krakowie

Pismo, o którym marzyłeś pisać od dziecka, jest w zasięgu Twojego pióra!

PRAWDOPODOBNIE pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam do głowy ze słowem kaligrafia, to pismo z esami-floresami; kojarzymy je z pralinek, perfum, eleganckich produktów; wiemy, że przed wojną wszyscy tak pisali. Kojarzymy je, chociaż nie znamy profesjonalnej nazwy. Tym pismem jej copperplate, czyli inaczej pismo angielskie, kursywa angielska, pismo rondowe, rondówka, a po angielsku English Round Letter, Ladies' Hand, Engrossers' Script, Engravers' Script.

Pismo copperplate w przemyślany sposób rozwinęło wcześniejsze rozwiązania łączenia liter i szybkiego pisania (choćby w takim piśmie jak italika), natomiast dzięki zastosowaniu oryginalnego sposobu tworzenia kresek grubych i cienkich (to znaczy przez naciskanie narzędzia podczas ruchu w dół) stało się wręcz istotą kaligrafii - połączenie piękna, logiki i użyteczności, albowiem copperplate został stworzony nie tylko dla szybkiego pisania, ale i też szybkiego czytania. Technikę copperplate'a przejęły inne pisma, takie jak kurrenta, pismo spencerskie, nowożytna cyrylica. 
 
Semestralny kurs trwa 30 h, raz w tygodniu 2 h - takie zajęcia pozwalają osiągać najlepsze rezultaty w sztuce kaligrafii. Śmiało możemy porównać kaligrafowanie z nauką języków albo gry na istrumencie muzycznym, podczas których regularność i planowość najkorzystniej wpływają na osiąganie postępy.
 
Prowadzący:
Grzegorz Barasiński
Joanna Sztyrak
 
Terminy do wyboru w semestrze zimowym 2017/2018:
wtorek, godz. 17.00-19.00 (dla początkujących - pracownia przy Grodzkiej 60/12A) START: 17 października 2017
wtorek, godz. 16.45-18.45 (dla początkujących i zaawansowanych - SP Wierchy przy Radzikowskiego 52)
wtorek, godz. 19.00-21.00 (dla początkujących i zaawansowanych - SP Wierchy przy Radzikowskiego 52)
środa, godz. 8.30-10.30 (dla początkujących i zaawansowanych - pracownia przy Grodzkiej 60/12A)
środa, godz. 17.00-19.00 (grupa zaawansowana - pracownia przy Grodzkiej 60/12A; brak miejsc) START: 11 października 2017
 

Cena: 600,00 zł/semestr; dla studentów 510,00 zł; pojedyncze spotkanie kosztuje 50,00 zł. Wszyscy, którzy zapiszą się na kurs copperplate i wpłacą zaliczkę do 15 września 2017, mogą skorzystać z ceny studenckiej. Część materiałów w cenie (na zajęciach zapewniamy papier i atrament), uczestnicy zaopatrują się we własnym zakresie w stalówki (https://calligraphers.eu)

 

Zapisy: drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przy zapisach koniecznie prosimy o podanie imienia i nazwiska, napisanie kilku słów o motywacji do nauki, zostawienie numeru kontaktowego i ewentualnie wskazanie innego pisma. Proszę także zaznaczyć, o jaki warsztat chodzi.

Kurs kaligrafii kursywy angielskiej w Krakowie

Kurs kaligrafii
COPPERPLATE

 

 * z jakich elementów składa się litera?

* w którym miejscu zacząć pisanie owalu?

* jak łączyć litery w wyrazach?

* jakimi stalówkami osiągnę najlepsze efekty?

* how to master Copperplate Script?!