Wcale że nie jest tylko dla dzieci kaligrafia - warsztaty pięknego pisania dla rodziców

NIE pozwól, aby Twoje dziecko prześcignęło Cię w kaligrafowaniu! W dzisiejszym cyfrowym świecie uczniowie nie wypuszczają z rąk elementarza i chodzą spać z ukochanym piórem, Rodzic pisał ostatni raz ręcznie długopisem na poczcie, gdy musiał zlecić przelew, bo w biurze nie działał internet.  Dlatego uruchamiamy (po raz kolejny) specjalne warsztaty o kaligrafii w szkole. 

Tematyka

Na warsztatach zostanie poruszona kwestia pisania odręcznego w ogóle - wpływ na rozwój dziecka i rozwijanie innych umiejętności, trenowanie cnót oraz osadzenie tego multidyscyplinarnego przedmiotu w szkole. Przedstawimy trzy podstawowe kroje - pismo angielskie, uncjałę i teksturę, którymi piszą młodzi gentlemani ze SP Wierchy. Gdyby w kursie chcieli wziąć udział Rodzice, którzy już z nami kaligrafowali, możemy dla nich a także innym zainteresowanym przygotować jakieś specjalne zgłoszone zagadnienia.

Terminy

Warsztaty będą się odbywały w czwartki o godz. 16:00. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 kwietnia i tego zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką kaligrafii w szkole, ponieważ będzie wykład i spotkanie z autorem książki "Copperplate. Kaligrafia od podstaw". Kolejne terminy warsztatów to 11 maja, 18 maja, 25 maja, 1 czerwca, 8 czerwca w godz. 16:00-17:30.

Zapisy i koszty

Cena regularna: 180,00 zł, dla Rodziców uczniów SP Wierchy cena 120,00 zł. W cenie są materiały wykorzystywane na zajęciach oraz pióro (obsadka i 2 stalówki) na własność. Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisie prosimy o podanie imienia, nazwiska, zostawienie telefonu kontaktowego, można napisać parę słów o motywacji do nauki kaligrafii.

 

 

Non scholae sed vitae discimus

Non scholae
sed vitae discimus

No i tyle w temacie przekonywania do nauki kaligrafii.

Non scholae sed
vitae discimus