Oleśnica kaligrafuje dla Lewego


krakowska Szkoła Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych we współpracy z Oleśnickim Domem Spotkań z Historią i Parafią św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy zaprasza na charytatywne warsztaty kaligrafii na rzecz Artura Lewickiego, poszkodowanego w marcu tego roku w wypadku samochodowym.

Warsztaty połączone ze zwiedzaniem biblioteki łańcuchowej w Bazylice Mniejszej, objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, odbędą się w sobotę w 23 sierpnia 2014 roku w godz. 10:00-15:00. Dzięki uprzejmości proboszcza najstarszej oleśnickiej parafii ks. infułata Władysława Ozimka uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się manuskryptom i starodrukom zabezpieczonym przed kradzieżą owianymi legendą łańcuchami. Przewodnikiem po XVI-wiecznej bibliotece będzie absolwent krakowskiej ASP, znany oleśnicki artysta i konserwator Wiesław Piechówka, natomiast warsztaty kaligrafii gotyku niemieckiego z okresu XVI-XX wieku poprowadzi Grzegorz Barasiński.

 

 

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i posiadające już umiejętność pięknego pisania. Aby wziąć udział w warsztatach i zwiedzaniu biblioteki łańcuchowej, należy zapisać się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz wpłacić darowiznę na konto fundacji pomagającej Arturowi. Potwierdzenie przelewu należy przesłać mailowo do organizatorów.

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia DLA LEWEGO.

Uprawniająca do udziału w zajęciach kwota minimalna wynosi 50zł. Materiały do kaligrafii wykorzystywane na zajęciach są w cenie, uczestnicy warsztatów dostaną na własność wzorniki.